Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.01 18:34

Putinas pasirašė nacistinės simbolikos demonstravimo draudimą švelninantį įstatymą

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė parlamento praėjusį mėnesį priimtą įstatymą, kuriuo panaikintas draudimas demonstruoti tokius nacistinius simbolius kaip svastikos, jeigu jų demonstravimu nesiekiama skleisti nacistinės ideologijos.

Iki šiol viešas nacistinių simbolių ir į juos panašių simbolių, taip pat ekstremistinių organizacijų simbolikos demonstravimas Rusijoje yra uždraustas, o už šio draudimo nepaisymą buvo numatyta iki 15 parų arešto bausmė.

Šio įstatymo, kuriuo atitinkamai pakeistas vienas Administracinių teisės pažeidimų kodeksas, rengėjai tvirtino, kad ši pataisa pirmiausia bus taikoma dokumentiniams filmams apie Trečiąjį reichą ir būsimiems meniniams filmams apie Antrąjį pasaulinį karą, knygų iliustracijoms ir mokykliniams vadovėliams.

Rusijos įstatymų leidėjai nusprendė panaikinti šį draudimą tais atvejais, kai šie simboliai yra naudojami siekiant parodyti neigiamą požiūrį į nacistinę ideologiją ir ekstremizmą, taip pat kai nėra propagandos, nacių pateisinimo ar ekstremistinės ideologijos požymių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi