Pasaulyje

2020.03.01 16:19

Iranas nepritaria JAV ir talibų taikos susitarimui

Rūta Androšiūnaitė, BNS2020.03.01 16:19

Iranas sekmadienį pareiškė, kad nepritaria Jungtinių Valstijų ir Talibano susitarimui, nes, anot Teherano, amerikiečiai neturi teisės spręsti dėl Afganistano ateities.

„Jungtinės Valstijos neturi įstatyminės teisės pasirašyti taikos susitarimo ar spręsti dėl Afganistano ateities“, – sakoma Irano užsienio reikalų ministerijos pranešime, paskelbtame praėjus dienai po sutarties pasirašymo Kataro sostinėje Dohoje.

JAV ir Talibano derybininkai šeštadienį Dohoje pasirašė istorinį susitarimą, numatantį, jog Amerika išves savo pajėgas iš Afganistano mainais į kovotojų saugumo garantijas, siekiant užbaigti ilgiau kaip 18 metų besitęsiantį konfliktą.

JAV ir Vašingtono sąjungininkės NATO misijoje įsipareigojo per 14 mėnesių išvesti iš Afganistano visas savo pajėgas, jeigu kovotojai laikysis susitarimo sąlygų.

Šeštadienį pasirašytu susitarimu JAV ir Talibanas taip pat įsipareigojo apsikeisti tūkstančiais belaisvių, kad šis žingsni taptų „pasitikėjimą stiprinančia priemone“.

Populiariausi

Protestai Minske po Baltarusijos prezidento rinkimų

Pasaulyje

2020.08.11 10:33

Įvykiai Baltarusijoje. Minske vėl pasipylė susirėmimai: protestuotojai statė barikadas, pareigūnai atsakė garsinėmis granatomis Minske sutelkta daug kariškių, OMON pareigūnai vyksta į daugiabučių kiemus, panešama apie masinius areštus; atnaujinta 00.48

44