Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.01 14:50

Turkija pradėjo Sirijos pajėgų puolimą

atnaujinta 16.19
ELTA, BNS 2020.03.01 14:50

Turkija skelbia pradėjusi karinę operaciją prieš Sirijos ginkluotąsias pajėgas.

Turkija sekmadienį pareiškė, kad „sėkmingai“ tęsia karinę operaciją prieš Rusijos remiamą Damasko režimą Šiaurės Vakarų Sirijos Idlibo regione, tačiau pabrėžė nenorinti konfliktuoti su Maskva.

„Po siaubingo vasario 27-osios išpuolio Idlibe [po oro antskrydžio prieš turkų karius] sėkmingai tęsiama operacija „Pavasario skydas“, – sakė Turkijos gynybos ministras Hulusi Akaras, kurį citavo Turkijos valstybinė Anatolijos naujienų agentūra.

„Neturime noro ar ketinimo susiremti su Rusija“, – pridūrė jis.

Turkija numušė du sirų lėktuvus virš Idlibo

Turkijos kariuomenė sekmadienį patvirtino, kad jos pajėgos virš Sirijos Idlibo provincijos numušė du sirų bombonešius Su-24.

„Sunaikintos trys priešraketinės sistemos, įskaitant tą, kuri numušė mūsų bepilotį. Numušti du sirų Su-24“, – sakoma turkų kariuomenės išplatintame pranešime.

Kiek anksčiau Sirijos valstybinė televizija pranešė, kad Turkijos pajėgos „nusitaikė“ į du sirų lėktuvus virš sukilėlių bastiono Idlibo šiaurės vakarinėje Sirijoje

Tuo metu viena sukilėlių grupė ir padėtį Sirijoje stebinti organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) pranešė, kad tie lėktuvai buvo numušti.

Sirijos naujienų agentūra SANA pranešė, kad tų orlaivių pilotai sėkmingai katapultavosi ir nenukentėjo.

Turkija atakavo teritorijas netoli Sarakibo ir Marat al Numano miestų

Turkija jau prieš tai sudavė smūgius Sirijos pajėgoms. SOHR duomenimis, Idlibo ir Alepo provincijose žuvo daugiau kaip 70 vyriausybinių pajėgų karių ir jų sąjungininkų kovotojų. Pradžioje per atakas iš naikintuvų, bepiločių ir artilerijos esą žuvo 45 režimo kariai, o per vėlesnius reidus – 26 kiti kovotojai.

Turkija, be kita ko, atakavo teritorijas netoli Sarakibo ir Marat al Numano miestų. Turkų pajėgos raketomis „žemė-žemė“ taip pat apšaudė fabrikus ir tyrimų centrą į rytus nuo Alepo.

Turkija, pasak prezidento Recepo Tayyipo Erdogano, surengė virtinę atakų Sirijoje. Anot jo, per jas sunaikinti cheminio ginklo gamybos kompleksai, taip pat oro gynybos sistemos ir tūpimo takai. Režimas taip pat esą neteko daugiau kaip 300 karinių automobilių, tarp jų – per 90 tankų. Taip Turkija keršijo už dešimčių turkų karių žūtį Sirijoje.

Turkijai vykdant atakas, Sirijos vyriausybė uždarė oro erdvę šalies šiaurės vakaruose. Lėktuvams ir bepiločiams uždrausta skristi virš šiaurės vakarų ir ypač – virš Idlibo, pranešė Sirijos kariuomenė. „Kiekvienas lėktuvas, kuris pažeis mūsų oro erdvę, bus traktuojamas kaip priešiškas ir numuštas“, - sakoma pareiškime, kurį cituoja valstybinė naujienų agentūra „Sana“.

Atitinkamas žingsnis žengtas po spėjamo Sirijos vyriausybės naikintuvo numušimo. Turkijos remiami sukilėliai pareiškė numušę lėktuvą. Sirų pajėgos tai paneigė ir pareiškė, kad buvo numuštas ne lėktuvas, o turkų bepilotis.

Nuo ketvirtadienio Sirijoje žuvo 34 turkų kariai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi