Pasaulyje

2020.03.01 12:27

Turkijos pasienį su Graikija pasiekė dar keli tūkstančiai migrantų

Turkijos prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui pagrasinus leisti migrantams patekti į Europą, šalies pasienį su Graikija sekmadienį pasiekė dar keli tūkstančiai žmonių, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistai. 

Pasak vieno iš korespondentų, sekmadienio rytą iš sostinės Stambulo atvyko mažiausiai 2 tūkst. žmonių, tarp jų – moterų ir vaikų, ir lauku patraukė Pazarkulės sienos užtvaros link. Tarp šių žmonių buvo afganistaniečių, sirų ir irakiečių.

Graikija pasienyje su Turkija neįsileido beveik 10 tūkst. migrantų

Graikija per pastarąją parą neįsileido beveik 10 tūkst. migrantų, mėginusių pereiti sieną iš Turkijos, sekmadienį pranešė šaltinis Graikijos vyriausybėje.

„Nuo šeštadienio 6 val. ryto (vietos ir Lietuvos laiku) iki sekmadienio 6 val. ryto Evro rajone buvo užkirstas kelias 9 972 bandymams nelegaliai kirsti sieną“, – sakė šaltinis.

Evras – Šiaurės Rytų Graikijos regionas palei sieną su Turkija.

Baimindamasi migrantų srauto, Graikija stiprina pasienį su Turkija

Graikija naktį į sekmadienį toliau stiprino savo pajėgas pasienyje su Turkija – baimintasi, kad tūkstančiai migrantų, kurie nuo penktadienio yra susitelkę Turkijos sienos pusėje, naktį mėgins patekti į Graikiją. Tačiau taip neįvyko, pranešė valstybinis transliuotojas ERT.

Graikų policija iki šiol 9 600 migrantų sutrukdė kirsti sieną, pranešė Migracijos ministerija Atėnuose. Graikijos vyriausybės duomenimis, taip pat sustiprintas patruliavimas sąsiauriuose tarp Graikijos salų ir Turkijos Egėjo jūros pakrantės.

Turkijai paskelbus apie savo sienų atidarymą ES kryptimi, JT Migracijos organizacijos (IOM) duomenimis, prie sienos su Graikija susirinko per 13 000 migrantų. Tūkstančiai žmonių, tarp jų šeimos su mažais vaikais, šaltą naktį praleido pasienyje, pranešė IOM.

Nusilpus stipriems praėjusių dienų vėjams, vyriausybė Atėnuose baiminasi naujo migrantų srauto, šįkart – per Egėją. Ankstų rytą, Graikijos televizijos teigimu, vien tik Lesbo salą pasiekė 170 migrantų.

Turkija tuo tarpu, kaip ir šeštadienį, paskelbė, kad dešimtys tūkstančių žmonių kirto sieną ES kryptimi. Iki sekmadienio ryto 76 358 migrantai per Edirnės provinciją perėjo sieną, tviteryje pranešė Turkijos vidaus reikalų ministras Süleymanas Soylu. Edirnės provincijoje yra sienos perėjos į Graikiją ir Bulgariją. Tačiau ir vyriausybė Sofijoje, kaip ir Atėnai, nepranešė apie tokius didelius migrantų skaičius, jau nekalbant apie tai, kad tūkstančiai žmonių kirto sienas