Pasaulyje

2020.03.01 09:50

Liuksemburge, Airijoje ir Armėnijoje patvirtinti pirmieji koronaviruso atvejai

atnaujinta 12.20
Rūta Androšiūnaitė, BNS2020.03.01 09:50

Liuksemburge šeštadienį buvo patvirtintas pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis, žurnalistams sakė sveikatos ministrė Paulette Lenert. Pirmasis susirgimo koronavirusu atvejis užfiksuotas ir Airijoje. Jis nustatytas vyrui, neseniai grįžusiam iš Šiaurės Italijos, informavo vyriausybė. Kiek vėliau pranešta ir apie pirmąjį susirgimą Armėnijoje.

Į penktą dešimtį įkopęs vyras „šios savaitės pradžioje“ grįžo iš Italijos į Liuksemburgą, ir netrukus jam pasireiškė koronaviruso sukeliamos ligos COVID-19 simptomai. Atlikus tyrimą, jam buvo diagnozuota ši infekcija, nurodė ministrė.

Pasak jos, į Nyderlandus tirti išsiųstas dar vienas mėginys, tyrimo rezultatai paaiškės sekmadienį.

Pacientas izoliuotas vienoje Liuksemburgo ligoninėje, jo šeimos nariai karantinuoti. P. Lenert pridūrė, kad susidūrus su COVID-19 atveju, laikomasi visų procedūrų, „kaip ir planuota“.

P. Lenert nurodė, kad tas asmuo sugrįžo iš Italijos per Belgijos Šarlerua oro uostą. Šiaurės Italijoje užfiksuotas didžiausias koronaviruso protrūkis Europoje: juo užsikrėtė daugiau kaip 1 000 žmonių, o 29 asmenys mirė.

Dar 18 Liuksemburgo piliečių šiuo metu laikomi karantine viename viešbutyje Ispanijos Tenerifės saloje, kur koronavirusas buvo nustatytas vienam ten apsistojusiam vyrui ir jo sutuoktinei.

Pirmasis atvejis Airijoje

Airija šeštadienį patvirtino pirmąjį savo koronaviruso atvejį; jis nustatytas vyrui, neseniai grįžusiam iš Šiaurės Italijos, informavo vyriausybė.

Sveikatos departamento pareigūnai nurodė, kad šiam vyrui iš rytinės Airijos dalies teikiama „tinkama medicinos pagalba“ po to, kai laikantis „nustatytų protokolų“ jis buvo ištirtas ir jam buvo nustatyta naujojo koronaviruso sukeliama liga COVID-19.

„Šis atvejis susijęs su [sugrįžimu] iš paveiktos teritorijos Šiaurės Italijoje, o ne kontaktu su kitu patvirtintu atveju“, – sakoma Sveikatos departamento pranešime.

Pareigūnai stengiasi nustatyti visus asmenis, su kuriuo galėjo kontaktuoti tas vyras, kad „suteiktų jiems informacijos ir patarimų, kaip užkirsti kelią tolesniam plitimui“, priduriama jame.

Sveikatos ministras Simonas Harrisas sakė, jog tai, kad šalyje patvirtintas pirmasis naujojo koronaviruso atvejis, „nebuvo netikėta“.

„Ruošėmės tam nuo sausio“, – teigė jis.

Armėnijoje užfiksuotas pirmas koronaviruso atvejis

Armėnijoje patvirtintas pirmas koronaviruso atvejis, sekmadienį pranešė šalies premjeras Nikolas Pašinianas.

„Prieš maždaug dvi valandas, deja, pasitvirtino pirmas koronaviruso atvejis. Pacientas – 29 metų Armėnijos pilietis, kuris vasario 28 dieną su žmona grįžo iš Irano“, – sekmadienį paryčiais parašė N. Pašinianas savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Pasak premjero, paciento būklę gydytojai vertina kaip patenkinamą.

„Kai kreipėsi į ligoninę, jam buvo [pakilusi] temperatūra. Dabar temperatūros jis neturi. Jo sutuoktinei atlikto tyrimo dėl koronaviruso rezultatai buvo neigiami“, – „Facebook“ parašė N. Pašinianas.

„Armėnijos vyriausybė imsis būtinų priemonių, suplanuotų pagal Pasaulio sveikatos organizacijos nurodymus. Su pacientu kontaktavę asmenys bus izoliuoti“, – pridūrė jis.

„Šiandien bus izoliuoti apie 30 piliečių“, – nurodė Armėnijos premjeras.

Jis taip pat pranešė, kad dėl koronaviruso atšaukiamos sekmadienio vakarą planuotos eitynės, skirtos pagerbti žuvusiųjų per masinius neramumus 2008-ųjų kovo 1-ąją atminimą.

COVID-19 epidemija ir toliau plinta pasaulyje; šios ligos atvejų dabar užfiksuota 59 šalyse

Nuo jos mirė beveik 3 tūkst. žmonių, o užsikrėtė beveik 87 tūkstančiai, rodo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.