Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.24 16:22

Jemeno mečetėje – išpuolis, yra žuvusiųjų

BNS 2015.09.24 16:22

„Islamo valstybės“ grupuotė prisiėmė atsakomybę už Jemeno sostinės mečetėje ketvirtadienį surengtą sprogdinimą, kuriuo taikytasi į šiitų maldininkus ir per kurį žuvo 25 žmonės.  

Internete paskelbtame pranešime „Islamo valstybė“ skelbia, kad savižudis sprogdintojas smogė „husių bedieviams“, taip pavadindama šiitų sukilėlius, kurie pastaraisiais metais kontroliuoja sostinę Saną.

Per sprogimą Sanos mečetėje, kuris įvyko maldininkams susirinkus į Id a Adhos (Aukojimo šventės) pamaldas, dar buvo sužeista dešimtys žmonių, pranešė medikai.

Kaip sakė kruvino incidento Sanoje liudininkai, sprogimas nugriaudėjo Balilio mečetėje, esančioje netoli policijos akademijos.

Pastaraisiais mėnesiais per Saną nusirito sprogdinimų, kuriuos „Islamo valstybės“ džihadistai rengė prieš šiitus, banga. Radikalios sunitų grupuotės šiitus laiko klaidatikiais.

Irano remimi husių sukilėliai yra užėmę kelis Jemeno regionus, tarp jų ir Saną, kurią jie pradėjo kontroliuoti prieš metus.

Provyriausybinės pajėgos, remiamos Saudo Arabijos aviacijos, pastaraisiais mėnesiais atsikovojo iš sukilėlių kai kurias pietines provincijas, taip pat antrąjį pagal dydį Jemeno miestą, Adeną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi