Pasaulyje

2020.02.29 09:24

Kinijoje nuo koronaviruso mirė dar 47 žmonės, Pietų Korėjoje didėja užsikrėtusiųjų skaičius

BNS, ELTA2020.02.29 09:24

Kinija šeštadienį pranešė dar apie 47 naujuoju koronavirusu užsikrėtusių pacientų mirtį, tad bendras šio protrūkio aukų skaičius šalies žemyninėje dalyje padidėjo iki 2 835 žmonių. Tuo metu Pietų Korėja šeštadienį patvirtino užfiksavusi 594 naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus. Toks atvejų šuolis kol kas yra aukščiausias iki šiol, užsikrėtusiųjų skaičių šalies mastu kilstelėdamas iki 2 931.

Nacionalinė Kinijos sveikatos apsaugos komisija taip pat pranešė apie 427 nustatytus naujus užsikrėtimo atvejus, kurių buvo daugiau negu ankstesnę dieną. Nuo protrūkio pradžios pernai gruodį koronaviruso infekcija COVID-19 buvo diagnozuota 79 251 žmogui.

Per pastarąją parą vienas užsikrėtęs asmuo mirė Pekine, kitas – Henano provincijoje, o dar 45 mirė Hubėjaus provincijoje.

Visi, išskyrus keturis, nauji užsikrėtimo atvejai buvo užregistruoti Hubėjuje, įskaitant 420 žmonių, kuriems infekcija buvo diagnozuota provincijos sostinėje Uhane, tapusiame šio protrūkio pirminiu židiniu.

Penktadienį buvo skelbta apie 327 naujai užsikrėtusius žmones; šis skaičius buvo mažiausias per daugiau kaip mėnesio laikotarpį.

Pasaulio sveikatos organizacija anksčiau šią savaitę pažymėjo, kad šiuo metu per parą nustatomų naujų užsikrėtimo koronavirusu skaičius užsienyje yra didesnis negu Kinijoje.

Hubėjaus provincijoje jau ilgiau kaip mėnesį taiko griežtą karantiną 56 mln. žmonių, o visoje šalyje imamasi precedento neturinčių pastangų protrūkiui sustabdyti.

Pareigūnai sako, kad šalis padarė pažangą kovoje su virusu SARS-CoV-2, bet suvaržymai lieka galioti, įskaitant mokyklų uždarymą. Kita vertu, kai kurios įmonės pamažu jau atnaujina darbą.

Daugėja užsikrėtusiųjų

Daugiau nei 90 procentų naujų užsikrėtimo atvejų buvo nustatyti Daegu mieste, laikomu šalies protrūkio epicentru, ir šiaurės Kionksango provincijoje, pranešime paskelbė Korėjos epidemijų kontrolės centras (KCDC).

Daegu teritorijoje nuo viruso mirė trys moterys, kilstelėdamos bendrą šalies mirčių nuo viruso skaičių iki 16, priduriama KCDC pranešime. Vienai moteriai buvo daugiau nei 90 metų.

Kitoms dviem viruso aukoms virusas buvo nustatytas jau po jų mirties, praneša naujienų agentūra „Yonhap“.

Bendras užsikrėtusiųjų skaičius šalyje dar augs, kadangi tiriami apie 260 tūkst. žmonių, susijusių su itin paslaptinga, sekta laikoma „Shincheonji“ Jėzaus bažnyčios grupe, siejama su daugiau nei puse šalies užsikrėtimo atvejų.

Viena 61-erių moteris pradėjo karščiuoti vasario 10 dieną, tačiau po to bent keturis kartus lankėsi mišiose, vykusiose ketvirtame pagal dydį, 2,5 mln. gyventojų turinčiame, Daegu mieste.

Sulaukus visuomenės kritikos, „Shincheonji“ atstovas pareiškė, kad Bažnyčios nariai yra „aukos“, o pasipriešinimą pavadino „raganų medžiokle“.

„Prašau jūsų nejausti neapykantos ir nekritikuoti mūsų narių“, – internetiniame „Shincheonji“ puslapyje paskelbtame vaizdo įraše sakė grupės atstovas.

Daugiau nei 86 proc. Pietų Korėjos koronaviruso atvejų yra nustatyti Daegu mieste ir kaimyninėje Kionksango provincijoje, teigia KCDC.

Iš užsikrėtusiųjų apie 80 proc. žmonių gali būti išgydyti vaistais, jei jiems pasireiškiantys simptomai yra lengvi, sakė sveikatos priežiūros viceministras Kim Gang-lipas, pridurdamas, kad likusiems žmonėms teks likti ligoninėse ir sulaukti pažangesnių gydymo būdų.

Jau kelias dienas Daegu gatvės yra ištuštėjusios, nepaisant ilgų eilių keliose parduotuvėse, kuriose yra parduodamos medicininės kaukės.

Valdžios institucijos visuomenę skatino elgtis atsargiai, o tie žmonės, kuriems pasireiškia karščiavimas ar kvėpavimo takų ligų simptomai, paraginti likti namuose.

Tačiau pareigūnai teigia neketinantys mieste įvesti karantino, panašaus į įvestą Uhano miesto uždarymą. Dėl užsikrėtimo atvejų šuolio šalyje buvo atšaukta ar atidėta daug renginių, įskaitant žymios korėjietiškos popmuzikos grupės BTS koncertus ir Pasaulio stalo teniso čempionatą.

Naujo mokyklų semestro pradžia buvo pavėlinta viena savaite ir buvo atidėtos JAV ir Pietų Korėjos karių bendros pratybos.

Automobilių gamybos bendrovė „Hyundai Motors“ sustabdė Ulsano mieste įsikūrusios gamyklos darbą po to, kai vienam iš darbuotojų buvo nustatytas koronavirusas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.