Pasaulyje

2020.02.29 08:42

JAV užfiksuotas trečias nežinomos kilmės užsikrėtimo koronavirusu atvejis

JAV sveikatos apsaugos pareigūnai penktadienį pranešė apie trečią atvejį šalyje, kai asmuo užsikrėtė naujuoju koronavirusu, nors nebuvo išvykęs į užsienį ir neturėjo kontaktų su jokiu žinomu susirgusiu žmogumis.

Tikėtina, jog tai rodo, kad liga COVID-19 pradėjo nepastebimai plisti šalyje.

Pasak tarnybų, viruso infekcija diagnozuota žmogui, gyvenančiam vakarinėje Oregono valstijoje. Yra žinoma, kad šis suaugęs pacientas, dabar jau hospitalizuotas, turėjo kontaktų su žmonėmis vienoje pradinėje mokykloje.

Oregono sveikatos apsaugos valdybos direktorius Patrickas Allenas žurnalistams sakė, kad šis atvejis laikomas „spėjamu“, nes tyrimų rezultatai dar nėra patvirtinti Ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC).

„Tikėjomės to ir buvome tam pasiruošę“, – pabrėžė jis.

Pareigūnai sakė, kad minėta pradinė mokykla bus uždaryta iki kovo 4 dienos. Joje bus atliktas kruopštus valymas, o sveikatos pareigūnai apklaus darbuotojus ir tėvus.

Dar du kiti koronaviruso „išplitimo bendruomenėje“ atvejai šią savaitę buvo užfiksuoti kaimyninėje Kalifornijos valstijoje.

Abu šie pacientai yra pagyvenę žmonės, gyvenantys valstijos šiaurinėje dalyje ir užsikrėtę nuo nežinomų nešiotojų.

Jungtinėse Valstijose gausėjant virusu SARS-CoV-2 užsikrėtusių žmonių didėja nuogąstavimai, kad protrūkis gali išplisti visoje šalyje.

CDC duomenimis, ketvirtadienį Jungtinėse Valstijose buvo daugiau kaip 60 žmonių, kuriems yra diagnozuota COVID-19.

Kalifornijos gubernatorius Gavinas Newsomas (Gevinas Njusomas) ketvirtadienį sakė, kad infekcija diagnozuota 33 žmonėms ir kad penki jų išvyko iš valstijos.

Nuo protrūkio pradžios Kinijoje gruodį pasaulyje koronavirusu užsikrėtė daugiau kaip 84 tūkst. žmonių, apie 2 870 jų mirė.