Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.28 17:29

Izraelio teismas įteisino surogatinę motinystę tos pačios lyties poroms, vienišiems vyrams

BNS 2020.02.28 17:29

Izraelio Aukščiausiasis Teismas ketvirtadienį įteisino surogatinę motinystę tos pačios lyties poroms arba vienišiems vyrams, norintiems turėti vaikų.

Izraelyje 2018 metais buvo priimtas įstatymas, įteisinantis surogatinę motinystę tik vienišoms arba savo kūdikių negalinčioms turėti moterims, bet ne tos pačios lyties asmenų poroms ir ne vienišiems vyrams. Anksčiau pakaitine motinyste galėjo pasinaudoti tik heteroseksualios poros.

„Mes laimėjome! Tai yra jaudinanti diena, kai Izraelis pagaliau priartėjo prie išsivysčiusių pasaulio šalių LGBT bendruomenės teisių požiūriu“, – sakė Izraelio gėjų tėvų asociacijos atstovas Julienas Bahloulas.

2018 metais jis pateikė apeliaciją dėl diskriminuojančio surogatinės motinystės įstatymo.

„Mes džiaugiamės, kad Aukščiausiasis Teismas priėmė drąsų ir teisingą sprendimą“, – pridūrė J. Bahloulas.

Teismas ketvirtadienį pareiškė, kad parlamentas „per 12 mėnesių privalo užbaigti tos pačios lyties porų ir vienišų vyrų diskriminaciją“.

Teismo sprendimas paskelbtas likus kelioms dienoms iki visuotinių rinkimų Izraelyje. Nors šalis yra laikoma viena iš pasaulio lyderių kovos už LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transeksualų) teises srityje, religingi konservatoriai tos pačios lyties santykius laiko tabu.

Ministro pirmininko Benjamino Netanyahu politiniam aljansui priklausančios partijos, ypač ultraortodoksų grupės, pasisako prieš galimybę LGBT bendruomenės nariams ir vienišiems vyrams pasinaudoti surogatine motinyste.

Pagrindinis B. Netanyahu varžovas Benny Gantzas, vadovaujantis centristinei partijai „Mėlyna ir balta“, sako, kad tik jo vadovaujama vyriausybė galėtų priimti įstatymą, tenkinantį AT reikalavimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi