Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.28 14:41

Latvija ribos „Huawei“ vaidmenį kuriant 5G tinklus šalyje – pasirašė deklaraciją su JAV

LRT.lt 2020.02.28 14:41

Ryga ir Vašingtonas ketvirtadienį pasirašė bendrą deklaraciją, kuria siekiama apriboti Kinijos telekomunikacijų bendrovės „Huawei“ dalyvavimą kuriant penktosios kartos (5G) ryšio infrastruktūrą Latvijos rinkoje.

Latvijos užsienio reikalų ministrą Edgaras Rinkevičius Vašingtone ketvirtadienį susitiko su JAV valstybės sekretoriumi Mike`u Pompeo. Susitikimo metu buvo pasirašyta bendra JAV ir Latvijos deklaracija dėl 5G tinklo saugumo, praneša Latvijos visuomeninis transliuotojas LSM.

Abi šalys paragino tinkamai patikrinti naujos 5G technologijos tiekėjus, kad užsitikrintų, jog įranga nekelia grėsmių užsienio Vyriausybėms.

Lietuva tokios deklaracijos su JAV dar nėra pasirašiusi.

Vašingtonas sako, kad „Huawei“ technologija yra nesaugi ir ragina sąjungininkus sekti jos pavyzdžiu – nesudarinėti sutarčių dėl 5G infrastruktūros kūrimo su Kinijos kompanijomis.

Praėjusių metų gegužę „Reuters“ pranešė, kad JAV galimai spaudė Lietuvos ministrą pirmininką imtis veiksmų prieš „Huawei“, sakydamas, kad bendrovės 5G tinklo įranga gali sukurti sąjungininkų kariuomenės pažeidžiamumą.

Savo ruožtu Lietuvos gynybos ministras Raimundas Karoblis praėjusių metų birželio mėn. teigė, kad sprendimai dėl „Huawei“ naudojimo turi būti priimami NATO ir ES lygiu.

Ketvirtadienį Latvijos ir JAV pasirašytoje bendroje deklaracijoje buvo palankiai įvertintos ir ES pastangos „sukurti bendrą požiūrį į 5G tinklo saugumą“.

Vasario mėnesį Lietuvos žvalgybos tarnybų paskelbtame metiniame grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime teigiama, kad su „Huawei“ susijusi rizika nesikeičia.

„2019 metais (...) buvo pasakyta, kad ypatingos svarbos strateginiuose sektoriuose, infrastruktūroje rizikingos kompanijos, tokios kaip „Huawei“, neturėtų dalyvauti. Ta rizika išlieka“, – sakė Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos vadovas plk. Remigijus Baltrėnas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi