Pasaulyje

2020.02.28 12:33

Trumpas tikisi, kad koronavirusas išnyks tarsi stebuklas

LRT.lt 2020.02.28 12:33

JAV prezidentas Donaldas Trumpas tikisi, kad koronavirusas stebuklingai pranyks, rašo CNN.

Ketvirtadienį Baltuosiuose rūmuose D. Trumpas pareiškė, kad naujasis koronavirusas galų gale bus pažabotas ir išnyks JAV.

„Mes atlikome neįtikėtiną darbą ir ketiname jį tęsti. Tai išnyks. Vieną dieną jis (koronavirusas – LRT.lt past.) tarsi stebuklas išnyks. Žinote, gali pasidaryti blogiau, kol pagerės. Tai gali pasitraukti. Pamatysime, kas atsitiks. Niekas iš tikrųjų nežino“, – dėstė jis.

Pastaruoju metu iš prezidento administracijos ir institucijų siunčiami prieštaringi pranešimai apie naują virusą, pavadintą COVID-19. Antradienį JAV ligų kontrolės ir prevencijos centras perspėjo amerikiečius, kad tik laiko klausimas, kada virusas paplis JAV.

„Klausimas daugiau yra ne apie tai, ar tai nutiks šioje šalyje, bet apie tai, kada tai įvyks“, – sakė dr. Nancy Messonnier, Ligų kontrolės centrų Nacionalinio imunizacijos ir kvėpavimo ligų centro direktorė.

Po šio pasisakymo tą pačią dieną D. Trumpo patarėjas ekonomikos klausimas Larry`is Kudlowas tikino, kad plitimas JAV yra sustabdytas. Be to, D. Trumpas pats asmeniškai ketvirtadienį kreipėsi į tautą dėl pasaulinės koronaviruso epidemijos. Savo jis pasidžiaugė JAV kova su šiuo virusu ir užsiminė apie „greitai ir sėkmingai kuriamą vakciną“.

D. Trumpas taip pat paskelbė, kad koronaviruso darbo grupei vadovaus viceprezidentas Mike`as Pence`as.

LRT.lt primena, kad trečiadienį Jungtinių Valstijų kariuomenėje nustatytas pirmasis koronaviruso atvejis, COVID-19 buvo diagnozuotas 23-ejų kariui, dislokuotam Pietų Korėjoje.

Dėl koronaviruso protrūkio San Francisko meras Londonas Breedas paskelbė nepaprastąją padėtį mieste. Nors San Franciske nebuvo patvirtintų koronavirusino atvejų, tačiau L. Breedas teigia, kad miestui reikia pasiruošti, jei virusas pasklistų, pranešė „Business Insider“.