Pasaulyje

2020.02.28 11:50

Filipinai uždraudė rūkyti elektronines cigaretes viešose vietose

ELTA 2020.02.28 11:50

Pagal prezidento Rodrigo Duterte dekretą, nuo šiol Filipinuose yra draudžiama viešose vietose rūkyti elektronines cigaretes ir pardavinėti šiuos įrenginius, jei jie nėra registruoti.

Penktadienį paviešintame, vasario 25-ąją pasirašytame dekrete numatoma, kad įstaigos, gaminančios, importuojančios, platinančios ar pardavinėjančios elektronines cigaretes turės gauti licenciją iš Maisto ir vaistų administracijos (FDA).

Gaminiai taip pat turės būti įregistruojami FDA.

Dekretas išplečia 2017-aisiais priimtą draudimą rūkyti viešose vietose, į kurį nuo šiol bus įskaitomas ir elektroninių cigarečių rūkymas.

Pagal naująjį dekretą, „elektroninių cigarečių rūkymas uždarose viešose vietose ir nejudančiose ar važiuojančiose transporto priemonėse“ bei elektroninių cigarečių pardavimas nepilnamečiams ar pardavimas prie mokyklų yra laikomas neteisėtu.

Dekrete nėra tiksliai nurodoma, kokios bausmės bus taikomos nusižengusiesiems, tačiau pranešama, kad FDA per ateinančias 30 dienų paskelbs taisyklių ir apribojimų sąrašą.

R. Duterte apie draudimą naudoti ir importuoti elektronines cigaretes paskelbė dar 2019-ųjų lapkritį, sakydamas, kad „tai yra nuodinga“.

Anot sveikatos departamento, skaičiuojama, kad daugiau nei 1 mln. filipiniečių naudoja elektronines cigaretes.
Departamentas jau buvo pateikęs siūlymą įvesti elektroninių cigarečių rūkymo draudimą, įspėdamas, kad šie įrenginiai negali pakeisti nikotino ir gali sukelti plaučių vėžį.