Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.28 08:19

PSO padidino pasaulinės koronaviruso plitimo grėsmės vertinimą iki „labai aukšto“

Italijoje aukų skaičius pasiekė 21; atnaujinta 00.46

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) penktadienį padidino pasaulinės koronaviruso plitimo grėsmės vertinimą iki „labai aukšto“, o pirmieji užsikrėtimai koronavirusu buvo patvirtinti Nyderlanduose, Baltarusijoje, Nigerijoje ir Islandijoje. Penktadienį popiet Japonijos sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad šalyje mirė Didžiosios Britanijos pilietis. Tai pirmoji brito mirtis nuo koronaviruso, skelba BBC.

Koronavirusui sparčiai plintant pasaulyje, šiuo metu yra patvirtinta daugiau nei 83 tūkst. susirgimo atvejų ir daugiau nei 2800 mirties atvejų. Antroje po Kinijos labiausiai koronaviruso paveiktoje šalyje – Pietų Korėjoje – jau patvirtinti 2337 užsikrėtimai, nurodo „Reuters“.

Atnaujinta 00.46

Irake nustatytas 8 koronaviruso atvejis. 32 metų moteriai nustatytas koronavirusas po to, kai ji grįžo iš Irano.

Kaip skelbia CNN, Floridoje, penktadienio duomenimis, stebima 150 asmenų. Iš viso ištirta ar vis dar tiriama 700 asmenų.

Vašingtone neplanuojama atšaukti kasmetinio „Cherry Blossom“ („Vyšnių žydėjimo“) festivalio. Kaip skelbiama, sitaucija stebima. Festivalis tradiciškai tęsiasi savaitę.

Atnaujina 20.50

Italijoje naujojo koronaviruso aukų skaičius išaugo iki 21 žmogaus, o infekuotųjų – iki 821. Tai penktadienį pranešė Civilinės saugos departamento vadovas Angelas Borrellis.

„Mirusiųjų – 21, infekuotųjų – 821. Reikia pažymėti, kad pusei užsikrėtusiųjų – 412 žmonių – nepasireiškė jokie simptomai. Mirusieji, kurių mirties priežastį turi patvirtinti Aukščiausiasis sveikatos institutas, - vyresni kaip 70 metų amžiaus“, - patikslino A. Borellis. Jis pridūrė, kad 345 užsikrėtusieji gydomi ligoninėse, 64 – intensyviosios terapijos skyriuose.

Ketvirtadienio vakarą buvo pranešta apie 17 mirusiųjų ir 650 infekuotųjų.

Lokalus koronaviruso protrūkis Lombardijoje, prie Milano esančio Lodžio miesto rajone, buvo užfiksuotas vasario 21 d. Paskui užsikrėtimo atvejų buvo nustatyta kitose šiaurinėse Italijos srityse – Venete, Pjemonte, Emilijoje – Romanijoje. Apie pavienius atvejus žinoma 12-oje sričių. Šiuo metu 10 miestų Lombardijoje ir vienas Venete visiškai izoliuoti.

Atnaujinta 19.29

Meksikos sveikatos ministerija penktadienį pranešė, kad šalyje patvirtinti du užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai.

Susirgo du neseniai iš Italijos sugrįžę vyrai. Dar du vyrai, drauge su jais lankęsi Italijos šiauriniame Bergamo mieste, stebimi, sakė aukšto rango ministerijos pareigūnas.

Meksikos sveikatos ministerijos pareigūnas Hugo Lopezas-Gatellas sakė, kad vienas pacientas yra 35-erių Meksiko gyventojas, jam pasireiškė „lengvas susirgimas“ su peršalimą primenančiais simptomais.

„Jis – jaunas asmuo, tad rizika jam labai žema“, – teigė tas pareigūnas.

Šis vyras ir penki jo šeimos nariai izoliuoti Nacionaliniame kvėpavimo takų ligų institute, pridūrė jis.

Antras užsikrėtęs asmuo yra 41-erių vyras, taip pat sugrįžęs iš Bergamo. Vyrą ištyrė regiono pareigūnai ir jis buvo izoliuotas viename viešbutyje šiaurės vakarinėje Sinaloa valstijoje.

„Turime dar du vyrus be simptomų; vienas jų – Meksiko valstijoje, o kitas – Meksike. Jie bus stebimi laikantis protokolo dėl kontaktų“, – nurodė H. Lopezas-Gatellas.

„Atrodo, kad visa tai susiję su... Meksikos piliečiu, esančiu Bergame, Italijoje, kur tie keturi asmenys buvo trečią vasario savaitę ir kur, veikiausiai, įvyko užsikrėtimas“, – pridūrė jis.

Atnaujinta 18.03

Islandija penktadienį patvirtino, kad naujasis koronavirusas pasiekė šią salą: viruso sukeliama liga COVID-19 buvo diagnozuota vienam vyrui, kuris neseniai grįžo iš kelionės po Šiaurės Italiją.

Tas vyras, įžengęs į penktą dešimtį, izoliuotas Islandijos universitetinėje ligoninėje. Liga jam diagnozuota apie 13 val. vietos (15 val. Lietuvos) laiku, sakoma Islandijos civilinės saugos ir nelaimių valdymo departamento pranešime.

„Tas vyras sunkiai neserga, bet jam pasireiškia tipiniai COVID-19 ligos simptomai“, – priduriama departamento pranešime.

Pacientas neseniai buvo Šiaurės Italijoje, bet nesilankė rizikos zonose, nurodė agentūra.

Pareigūnai sakė, kad bandoma atsekti viruso kelią ir tai, ar islandas galėjo perduoti ligą kitiems asmenims.

Atnaujinta 17.58

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) penktadienį padidino pasaulinės koronaviruso plitimo grėsmės vertinimą iki „labai aukšto“ ir pareiškė, kad tebesitęsiantis naujų atvejų ir paveiktų šalių skaičiaus didėjimas kelia „aiškų susirūpinimą“.

„Padidinome [koronaviruso sukeliamos ligos] COVID-19 plitimo grėsmės ir poveikio rizikos vertinimą iki labai aukšto pasauliniu lygiu“, – žurnalistams sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

Atnaujinta 17.08

Meksikos sveikatos sekretoriaus pavaduotojas penktadienį pranešė, kad šalyje patvirtinti du užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai.

Hugo Lopezas-Gatellas sakė, kad vienas pacientas yra Meksike, o kitas – šiaurinėje Sinaloa valstijoje. Nė vieno iš jų būklė nėra sunki. Ministerijos pareigūnas vėliau sakė, kad dėl Sinaloa gyventojo dar laukiama tyrimų rezultatų, bet šis „atvejis laikomas patvirtintu“.

Mažiausiai penki pirmojo paciento šeimos nariai izoliuoti.

Meksikos sveikatos sekretoriaus pavaduotojas sakė, kad vienas iš užsikrėtusiųjų turėjo kontaktą su asmeniu, grįžusiu iš Šiaurės Italijos; šiame regione užfiksuotas naujojo koronaviruso protrūkis.

Šalies prezidentas Andresas Manuelis Lopezas Obradoras, regis, nesureikšmino naujojo koronaviruso sukeliamos ligos COVID-19 rimtumo ir sakė, kad „ji nė neprilygsta gripui“.

„Kartoju, remiantis prieinama informacija, tai nėra kažkas siaubingo, mirtino, – kalbėjo Meksikos lyderis. – Neturėtų būti jokios geltonosios žurnalistikos ar išpūtimų siekiant sukelti masinę psichozę ar baimę.“

Iš Tenerifės viešbučio išleidžiami žmonės

Dalis svečių penktadienį paliko karantinuotą viešbutį Kanarų salose, kur buvo tikrinama, ar jie neužsikrėtė koronavirusu, išplitusiu iš Kinijos po beveik visą pasaulį.

Ispanijos Kanarų salų sveikatos priežiūros pareigūnai patvirtino, kad 130 turistų iš viešbučio „H10 Costa Adeje Palace“ šią savaitę išvyks grupėmis. Kai paleidžiami poilsiautojai atvyko į šį Tenerifės viešbutį, keturi žmonės, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas, jau buvo hospitalizuoti.

Nė vienas iš šių svečių ir įstaigos darbuotojų nebuvo užkrėstas, pranešė valdžios institucijos. Tačiau dar 600 poilsiautojų iš 25 šalių teks pasilikti iki 14 dienų trukmės karantino pabaigos.

Atnaujinta 16.03

Penktadienį nuo koronaviruso mirė pirmasis Didžiosios Britanijos pilietis. Tai vyras, anksčiau buvęs karantine prie Japonijos krantų izoliuotame kruiziniame laive „Diamond Princess“. Jis mirė Japonijoje, kur buvo gydomas, skelbia BBC.

Tai jau 6-as miręs „Diamond Princess“ kruizinio laivo keleivis.

Praėjusią savaitę į Britaniją buvo parskraidinta 30 britų ir 2 Airijos piliečių grupė iš „Diamond Princess“ kruizinio laivo. Jie buvo karantinuoti dviems savaitėms „Arrow Park“ ligoninėje Virale.

Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministerija pranešė tirianti įvykį. Iš viso šalyje koronavirusu yra užsikrėtę 19 žmonių, penktadienį buvo užfiksuoti 3 nauji atvejai.

Atnaujinta 15.30

Baltarusija ir Azerbaidžanas penktadienį pranešė apie pirmuosius naujo koronaviruso atvejus šalyse, tuo metu Sakartvele buvo užregistruotas jau antras šios ligos atvejis, taip pat paimti mėginiai tyrimams iš dar kelių karantinuotų žmonių.

Azerbaidžano Vyriausybė pranešė, kad naujojo koronaviruso sukeliama liga COVID-19 diagnozuota iš Irano atvykusiam Rusijos piliečiui.

„Jis uždarytas į izoliuotą palatą“, – nurodoma pranešime. Jame priduriama, kad pacientas yra stabilios būklės.

Sakartvelas, kur nustatytas antras koronaviruso atvejis, pranešė, jog naujas pacientas neseniai lankėsi Italijoje.

Užsikrėtusio asmens būklė yra „patenkinama“, nurodė Sakartvelo nacionalinio ligų kontrolės centro vadovas Amiranas Gamkrelidzė per spaudos konferenciją.

Pasak jo, Tbilisio ligoninės izoliatoriuje yra laikomi 29 žmonės. Yra „didelė tikimybė“, kad kai kurių iš jų tyrimų dėl koronaviruso rezultatai bus teigiami.

Trečiadienį Sakartvelas įvedė dviejų savaičių draudimą Irano piliečiams įvažiuoti į šalies teritoriją. Anksčiau šį mėnesį Tbilisis nutraukė nutraukė tiesioginius lėktuvų skrydžius į Kiniją ir iš jos.

Atnaujinta 14.48

Iranas penktadienį pranešė apie 8 naujus mirties nuo koronaviruso atvejus, iš viso šalyje nuo šio viruso mirė 34 žmonės.

Per pastarąją parą Irane užfiksuoti 143 užsikrėtimo atvejai, užsikrėtusių žmonių skaičius pasiekė 388, penktadienį sakė Irano sveikatos ministerijos atstovas Kianoushas Jahanpouras.

Atnaujinta 13.33

Šveicarijos Vyriausybė penktadienį paskelbė, kad siekdama stabdyti naujojo koronaviruso plitimą iškart uždraudžia šalyje visus „viešus ir privačius“ renginius, kuriuose dalyvautų daugiau kaip 1 000 žmonių.

Savo ruožtu, Irano sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad šalyje nuo koronaviruso mirė 34 žmonės. Iki šiol buvo patvirtinti 388 šios infekcijos atvejai. Ketvirtadienį oficialiai žuvusiųjų skaičius siekė 26 ir buvo užfiksuoti 245 infekcijos atvejai.

Antaujinta 12.20

Penktadienį Nyderlandai pranešė, kad Dimene (netoli Amsterdamo) buvo patvirtintas antras užsikrėtimas koronavirusu. Tai neseniai iš Italijos šiaurinio Lombardijos regiono parvykusi 56-erių moteris, kuri buvo karantinuota, nurodo „De Telegraaf“.

Atnaujinta 11.50

Penktadienį buvpo praneštą apie pirmą užsikrėtimą koronavirusu Nigerijoje. Šioje Afrikos valstybėje besilankantis LRT.lt verslo žurnalistas Jonas Deveikis sako, kad dauguma sostinės Lagoso gyventojų apie koronavirusą žino ir rūpinasi, ar valstybė yra pasirengusi galimam protrūkiui, kuris galimai būtų masiškesnis nei Europoje.

Į Lagosą vasario 24-ąją atvykęs J. Deveikis sako, kad skrydžio metu reikėjo užpildyti anketą, nurodant savo sveikatos būklę ir paskutinių dviejų savaičių keliones. Oro uoste atidavus šią anketą reikėjo pereiti pro specialų medicininės kontrolės punktą, kur buvo tikrinama kūno temperatūra.

„Vienos moters temperatūra siekė 37,7 laipsnius, tad ją pasivedė į šoną. Jau tada, prieš savaitę, jie tikrino masiškai“, – sako LRT.lt žurnalistas.

Anot jo, dauguma žmonių yra atitolę nuo informacijos, galbūt ne visada gali susipažinti su naujausiais duomenimis, bet panikos nėra.

„Yra baiminamasi ir per televiziją sako, kad, čia yra labai daug žmonių, kuriuos sunku sukontroliuoti. (...) Baiminamasi, kad Afrika nėra pasiruošusi labai stipriai sutikti koronavirusą ir jis gali čia labai lengvai, daug lengviau negu Europoje, plisti“, – teigia J. Deveikis.

Pasikalbėjęs su Lagoso gyventojais, LRT.lt žurnalistas sako, kad vietos žmonės yra susirūpinę, ar Nigerijos valdžia tinkamai pasiruošė galimam viruso protrūkiui, pavyzdžiui, ar pakaktų medicininių kaukių ir kitų medžiagų.

Dauguma žmonių apie koronavirusą yra girdėję. „Jei mes einame kažkur mieste ir būrys vaikų iš mokyklos nori su mumis nusifotografuoti, tai prieina, bet girdi kaip kažkuris iš jų puse lūpų kažką sako apie koronavirusą“, – pasakoja J. Deveikis.

Jis pažymi, kad gatvėse dėl koronaviruso yra pastebimai sumažėję Kinijos piliečių. Kai praėjusių metų pabaigoje prasidėjęs koronaviruso protrūkis Kinijoje išaugo, dauguma kinų buvo grįžę namo sutikti svo Naujųjų metų kartu su šeimomis, bet į Nigeriją grįžti jiems neleista.

Dar trys atvejai JK

Penktadienį Jungtinėje Karalystėje buvo patvirtinti dar 3 užsikrėtimai koronavirusu. Vienas iš jų Velse – tai pirmasis šios šalies užsikrėtimo atvejis.

Iš viso JK yra patvirtinti 19 koronaviruso atvejų, rašo „Sky News“.

Koronavirusas Nyderlanduose

Infekcija diagnozuota asmeniui, viešėjusiam Italijos šiaurėje, kur nustatyta daugiausiai užsikrėtimo koronavirusu atvejų Europoje.

Asmenims, turėjusiems „glaudžių kontaktų“ su užsikrėtusiu vyru, atliekami tyrimai, o jis pats laikomas izoliuotas ligoninėje pietiniame Tilburgo mieste, nurodė Nacionalinis visuomenės sveikatos ir aplinkos biuras (RIVM).

RIVM paragino šalies piliečius elgtis atsakingai, kad būtų išvengta naujų ligos atvejų.

„Palaikau tiesioginį ryšį su [sveikatos apsaugos ministru] Bruno Bruinsu ir kitais pareigūnais dėl priemonių, kurių buvo imtasi parengti tam mūsų šalį“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė vyriausybės vadovas Markas Rutte.

Premjeras pridūrė, kad tikisi, kad susirgęs pacientas pasveiks.

Užsikrėtęs vyras lankėsi Italijos Lombardijos regione. Keliuose šiaurės Italijos miestuose dėl naujojo koronaviruso protrūkio paskelbtas karantinas.

Baltarusijoje užregistruotas pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis

Medikai koronaviruso SARS-CoV-2 infekciją diagnozavo vienam iš Irano atvykusiam studentui, penktadienį pranešė baltarusių Sveikatos apsaugos ministerija.

„Baltarusijoje užregistruotas pirmas įvežtinis koronaviruso atvejis“, – nurodė ministerija.

Respublikiniame epidemiologijos ir mikrobiologijos mokslo ir praktikos centre atlikti testai parodė, kad vienas Irano pilietis yra užsikrėtęs SARS-CoV-2.

„Vasario 27 dieną laboratorijoje... buvo nustatytas virusas vienam Irano piliečiui, atskridusiam iš Baku vasario 22 dieną. Pacientas ir kontaktų su juo turėję asmenys perkelti į uždarus boksus Minsko infekcinėje ligoninėje. Jaunuolis jaučiasi patenkinamai“, – sakoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime.

Atsižvelgdama į epidemiologinės padėties Pietų Korėjoje, Irane ir Italijoje pablogėjimą, Baltarusijos sveikatos apsaugos ministerija priėmė sprendimą tikrinti visus piliečius, atvykstančius iš minėtų šalių nuo vasario 20 dienos, ir vykdyti dėl jų laboratorinę diagnostiką.

Šiuo metu Baltarusijoje taikomos sanitarinės ir epidemiologinės priemonės, kuriomis siekiama neleisti koronavirusui plisti, pridūrė ministerijos atstovai.

Naujoji Zelandija penktadienį patvirtino savo pirmą užsikrėtimo koronavirusu atvejį

Testai parodė, kad yra užsikrėtęs neseniai iš Irano per Balį į Oklando miestą atvykęs žmogus.

Pasak sveikatos apsaugos pareigūnų, šis septintą dešimtį metų einantis žmogus gydomas Oklando miesto ligoninėje.

„Jis izoliuotas neigiamo slėgio palatoje, kad liga neplistų, jo būklė gerėja“, – sakoma Sveikatos apsaugos departamento pranešime.

Pranešama, kad susirgęs žmogus yra Naujosios Zelandijos pilietė. Pareigūnai nurodė, kad šis asmuo į Oklandą atvyko trečiadienį ir kad jo šeimos nariai, susirūpinę dėl jo būklės, kreipėsi į ligoninę.

Pareigūnai paragino visus nerimaujančius oro linijų „Emirates“ trečiadienio skrydžio iš Balio į Oklandą keleivius susisiekti su atitinkamomis institucijomis.

Tačiau pareigūnai nemano, kad yra iškilęs didelis pavojus visuomenei, ir sako, kad padėtis gerai valdoma.

„Nors turime pirmą COVID-19 atvejį, protrūkio bendruomenėje galimybė išlieka maža“, – sakoma pareiškime.

Anksčiau sveikatos apsaugos ministras Davidas Clarkas (Deividas Klarkas) sakė, kad Naujoji Zelandija įveda griežtus kelionių draudimus iš Irano atvykstantiems žmonėms, panašius į suvaržymus, taikomus iš Kinijos atvykstantiems asmenims.

Tokių veiksmų imtasi padaugėjus užsikrėtimo atvejų Irane, kur nuo viruso jau mirė 26 žmonės – daugiausiai už Kinijos ribų, ir nesant patikimos informacijos iš šios šiitiškos respublikos, sakė ministras.

„Akivaizdu, kad ši padėtis Irane kelia susirūpinimą; liga ten toliau plinta ir yra didelė nežinomybė dėl protrūkio masto bei galimybių jį suvaldyti“, – reporteriams sakė D. Clarkas.

„Iš Irano ateinanti informacija atrodo neatitinkanti to, ką praneša kitos šalys kalbant apie mirtingumą“, – pridūrė jis.

Nigerija

Užfiksuotas pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis Nigerijoje, kuris taip pat yra pirmasis Užsachario Afrikos regione.

„Šis pacientas yra Italijos pilietis, dirbantis Nigerijoje ir grįžęs iš Milano Italijoje į Lagosą Nigerijoje 2020 metų vasario 20 dieną“, – sakoma per „Twitter“ paskelbtame sveikatos apsaugos ministro Osagie Ehanire pranešime.

„Pacientas kliniškai stabilus, be jokių sunkių simptomų. Jis gydomas Jabos užkrečiamųjų ligų ligoninėje Lagose“, – pridūrė ministras.

Anksčiau koronaviruso infekcijų buvo nustatyta tik dviejose kitose Afrikos valstybėse – Egipte ir Alžyre. Ši padėtis glumino sveikatos apsaugos specialistus, žinant, kad Juodasis žemynas palaiko glaudžius ekonominius ryšius su Kinija, tapusia viruso SARS-CoV-2 protrūkio, per kurį šioje šalyje jau užsikrėtė beveik 79 tūkst. žmonių, pirminiu židiniu.

Pasaulio sveikatos organizacija anksčiau šią savaitę perspėjo, kad Afrikos sveikatos apsaugos sistemos prastai pasirengusios stabdyti potencialiai mirtino koronaviruso protrūkį, jeigu ši liga pradėtų plisti žemyne.

Pietų Korėja penktadienį pranešė apie 256 naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus

Šiuo metu bendras infekuotųjų šalyje skaičius – didžiausias pasaulyje už Kinijos ribų – yra 2 022.

Korėjos ligų kontrolės ir prevencijos centrų duomenimis, daugiau kaip 90 proc. naujų atvejų užregistruota Tegu mieste, kuris yra ligos protrūkio Pietų Korėjoje epicentras, ir kaimyninėje Šiaurės Gjongsango provincijoje.

Naujų mirties atvejų nėra, tad bendras jų skaičius lieka 13.

Bendras užsikrėtimo atvejų skaičius Pietų Korėjoje tikriausiai dar padidės, nes pradėti tikrinti daugiau kaip 210 tūkst. Jėzaus Naujojo Dangaus ir Žemės Bažnyčios (Shincheonji) narių. Ši sekta vadinama uždara bendruomenė yra susijusi su maždaug puse šalies užsikrėtimo atvejų.

Viena 61 metų narė vasario 10 dieną ėmė karščiuoti, bet dalyvavo mažiausiai ketveriose pamaldose Tegu – ketvirtame pagal dydį, 2,5 mln. gyventojų turinčiame Pietų Korėjos mieste, kol jai buvo nustatyta diagnozė.

Tegu meras Kwon Young-jinas sakė, kad gaunant vis daugiau minėtos Bažnyčios narių testų rezultatų, bendras užsikrėtimo atvejų skaičius mieste artimiausiomis dienomis gali pasiekti 3 tūkstančius. Merą citavo Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“.

„Viena ateinanti savaitė bus lūžio taškas“, – sakė Kwon Young-jinas.

Kinijoje mirė dar 44 koronavirusu užsikrėtę žmonės, bet protrūkio tempas lėtėja

Kinija penktadienį pranešė apie dar 44 žmonių, užsikrėtusių naujuoju koronavirusu, mirtį ir 327 naujus užsikrėtimo atvejus, bet šis per parą nustatytų užsikrėtusiųjų skaičius yra mažiausias per daugiau kaip mėnesio laikotarpį.

Nacionalinės sveikatos komisijos duomenimis, nuo protrūkio pradžios gruodį Kinijose žemyninėje dalyje koronaviruso epidemija pareikalavo iš viso 2 788 žmonių gyvybių.

Mirusių pacientų skaičius buvo didesnis negu skelbtas ketvirtadienį, kai užgeso 29 užsikrėtusieji. Beveik visos šios mirtys užregistruotos Hubėjaus provincijoje, tapusioje protrūkio pirminiu židiniu, išskyrus du žmones, mirusius Pekine.

Kaip rodo naujausi duomenys, šalies žemyninėje dalyje koronavirusu užsikrėtė iš viso 78 824 žmonės.

Penktadienį paskelbtas naujai nustatytų susirgimo, vadinamo COVID-19, atvejų skaičius buvo mažiausias nuo sausio 24-osios, kai buvo poaskelbta apie 259 naujus užsikrėtusiuosius.

Nors Kinijoje koronaviruso epidemijos plitimas atrodo lėtėjantis, kai kuriose kitose šalyse protrūkių tempas spartėja, o Pasaulio sveikatos organizacija perspėja, kad dabar epidemija tikriausiai yra pasiekusi „lemiamą tašką“.

Kinija dabar yra susirūpinusi dėl į šalį iš užsienio galinčių atvykti užsikrėtusių žmonių. Dėl šios priežasties buvo paskelbtas nurodymas, kad visi iš koronaviruso protrūkių paveiktų šalių į Pekiną atvykstantys žmonės 14 dienų praleistų savanoriškame karantine.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi