Pasaulyje

2015.09.24 11:44

Popiežius atvyko į Baltuosius rūmus

BNS2015.09.24 11:44

JAV prezidentas Barackas Obama trečiadienį šiltai ir labai atvirai pasitiko popiežių Pranciškų, atvykusį į Baltuosius rūmus, gyrė jo kuklumą, kilnumą ir jo meilės bei vilties žinią.

„Šiandieninio susitikimo mastas ir dvasia yra tik nedidelis to didžiulio maždaug 70 mln. Amerikos katalikų pamaldumo atspindys [...] ir jūsų meilės bei vilties žinios skleidimas įkvepia daugybę žmonių mūsų šalyje ir visame pasaulyje“, – pasakė B. Obama, kalbėdamas iš Baltųjų rūmų Pietinės pievelės.

B. Obama gyrė Pranciškaus vaidmenį, kuris padėjo sušvelninti dešimtmečius po Šaltojo karo laikų trukusį priešiškumą tarp Jungtinių Valstijų ir Kubos.

„Esame dėkingi Jums už neįkainojamą Jūsų paramą mūsų iš naujo pradėtam bendravimui su Kubos žmonėmis, nes tai žada geresnius mūsų šalių tarpusavio santykius“, – pažymėjo B. Obama.

Jis pagyrė popiežių ir už moralinio bei religinio svorio suteikimą pastangoms prieš klimato pokyčius.

„Jūs priminėte mums, kad mums priklauso šventa pareiga saugoti mūsų planetą – didingą Dievo dovaną mums, – sakė B.O bama. – Mes pritariame jūsų kreipimuisi į pasaulio lyderius paremti labiausiai klimato pokyčių pažeidžiamas bendruomenes ir kartu susivieniję išsaugoti mūsų brangų pasaulį ateities kartoms“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.