Pasaulyje

2020.02.27 19:19

JAV perspėja dėl atakos prieš didelį viešbutį Nairobyje

BNS2020.02.27 19:19

Jungtinės Valstijos ketvirtadienį perspėjo, kad ekstremistai gali rengti ataką prieš kokį nors didelį viešbutį Nairobyje, ir perspėjo savo piliečius būti atsargius.

„Konkretus viešbutis neidentifikuotas, bet manoma, kad tai koks nors tarp turistų ir keliaujančių verslo atstovų populiarus viešbutis“, – sakoma Valstybės departamento perspėjime.

Valstybės departamentas perspėjo Nairobio apylinkėse esančiuose viešbučiuose apsistojusius JAV piliečius „laikytis didesnio budrumo“.

Pastaraisiais metais Kenija nukentėjo nuo virtinės kruvinų atakų, kurias surengė ekstremistų grupuotė „al Shabaab“, siejama su „al Qaida“.

2013 metais „al Shabaab“ įvykdė 67 gyvybes nusinešusią ataką Nairobio prekybos centre „Westgate Mall“ bei 148 aukų pareikalavusį išpuolį Garisos universitete 2015-aisiais.

Daugiausiai gyvybių šiuolaikinėje Kenijos istorijoje pareikalavo 1998-ųjų išpuolis, kai „al Qaida“ surengė sprogdinimą JAV ambasadoje Nairobyje. Tąkart žuvo 213 žmonių.

Kenijos pajėgos 2011 metais įžengė į Somalį kovoti su „al Shabab“, o vėliau prisidėjo prie Afrikos Sąjungos (AS) pajėgų, kurios padėjo išstumti ekstremistus iš sostinės Mogadišo.

Kovotojai savo ruožtu perspėjo Keniją išvesti iš Somalio savo pajėgas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt