Pasaulyje

2020.02.27 17:48

Po „Brexito“ Britanija sulaukė pliūpsnio studentų ne iš ES šalių

LRT.lt2020.02.27 17:48

Didžioji Britanija priėmė didžiausią skaičių emigrantų iš šalių, nepriklausiančių Europos Sąjungai (ES), nuo 2004 m. Šis skaičius išaugo dėl plūstančių studentų iš Kinijos ir Indijos, ketvirtadienį parodė oficiali statistika, rašo „Reuters“.

Per 12 mėnesių – iki 2019 m. rugsėjo mėnesio – bendra grynoji imigracija sudarė 240 tūkst. Po to, kai 642 tūkst. persikėlė gyventi į Britaniją ir 402 tūkst. išvyko iš šalies.

ES piliečių, atvykstančių dirbti į Jungtinę Karalystę, skaičius pasiekė didžiausias žemumas.

LRT.lt primena, kad praėjusią savaitę Jungtinė Karalystė paskelbė apie planus po „Brexito“ keisti imigracijos tvarką, kuri sulaukė neigiamų atsiliepimų.

Siūlomos balais pagrįstos sistemos, turinčios pradėti veikti nuo 2021 metų sausio 1-osios, kritikai sako, kad naujos priemonės gali lemti darbuotojų stygių sektoriuose, labai priklausomuose nuo darbo jėgos iš užsienio.

Pramonė ir profsąjungos taip pat reiškė nuogąstavimų dėl užmojų mažinti mažai apmokamų darbuotojų, ypač žemės ūkyje, kurio sezoniniai darbininkai neatitiktų naujųjų kriterijų.

Planai yra didžiausias imigracijos politikos pakeitimas per pastaruosius 50 metų. Jie bus pateikti svarstyti parlamentui, kur premjero Boriso Johnsono konservatoriai turi patogią daugumą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.