Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.27 17:20

Aštrėjant ginčui dėl migrantų stovyklų, Graikijos salos streikuoja

sužeista per 60 žmonių
LRT.lt 2020.02.27 17:20

Kilus riaušėms Graikijoje buvo sužeista daugiau nei 60 žmonių, skelbia BBC. Graikijos salos jau antrą dieną streikuoja dėl Vyriausybės planų statyti naujas migrantų stovyklas.

Protestuotojai pradėjo laidyti akmenis į pareigūnus po to, kai protestai suaktyvėjo Lesbo vietose, kur ketinama statyti migrantų centrus. Reaguodami pareigūnai laidė ašarines dujas ir kurtinamąsias granatas. Iš viso sužeisti 43 policininkai ir 10 protestuotojų.

Graikijos ministras pirmininkas Kyriakosas Mitsotakis paragino išlikti ramiems ir susitikus su vietos merais aptarti krizę.

Atėnų valdžia pažadėjo pastatyti naujus centrus migrantas, kurios turėtų pakeisti šiuo metu perpildytas patalpas Lesbe, Samose, Chijo, Leros ir Kos miestuose. Vyriausybė planuoja sumažinti migrantų skaičių salose nuo 42 tūkst. iki 20 tūkst. Vis dėlto šios statybos sulaukė milžiniško vietos gyventojų pasipriešinimo.

Lesbo, Samo, Chijo, Lero ir Koso salose stovyklose gyvena daugiau kaip 38 tūkst. migrantų, nors oficialiai jose gali tilpti tik 6,2 tūkst. žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi