Pasaulyje

2020.02.27 16:06

Putinas pasakoja, kad anksčiau renginiuose jam siūlė naudotis antrininku

ELTA, LRT.lt 2020.02.27 16:06

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas interviu valstybinei naujienų agentūrai TASS pasakojo, kad esą prezidentavimo pradžioje jam buvo siūlyta viešuose renginiuose nedalyvauti, vietoj savęs siunčiant antrininką.

„Idėja buvo, tačiau aš atsisakiau antrininko“, – sakė jis valstybinei naujienų agentūrai TASS, kuri publikuoja dalis iš 20 serijų trukmės interviu su V. Putinu.

„Tai buvo sunkūs laikai kovoje su terorizmu“, – kalbėjo V. Putinas, turėdamas omenyje pirmuosius metus po savo kadencijos pradžios 2000-aisiais. Konkrečiai esą buvo kalbama apie valstybės vadovo antrininko pasirodymus nesaugiose vietose.

1999–2000 m. Rusija kariavo antrajame Čečėnijos kare. Daugiabučių Rusijoje susprogdinimas tapo pretekstu Kremliui pradėti antrąjį Čečėnijos karą, kuris sukūrė V. Putino kaip stipraus lyderio įvaizdį ir nutiesė jam kelią į prezidento postą. Oficialiai Maskva kaltę dėl teroristinių išpuolių priskyrė čečėnų kovotojams, bet V. Putino kritikai teigia, kad daugiabučius susprogdino Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FSB).

Dėl klausimo, ar V. Putinas naudojasi antrininku, aktyviai diskutuojama socialiniuose tinkluose.

Rusijos valstybės apsauga praeityje teigė, jog antrininko pasitelkimas reikštų, kad prezidento saugumas negali būti užtikrintas, tačiau taip esą anaiptol nėra.

2001 metais viena moteris TV laidoje tiesiogiai paklausė V. Putino, ar jis dėl daugybės susitikimų naudojasi tokia pagalba. Tada prezidentas atsakė vienu žodžiu: „ne“.

Dubleriais yra naudojęsi tokie diktatoriai, kaip Irako lyderis Saddamas Husseinas, Sovietų Sąjungos diktatorius Josifas Stalinas.