Pasaulyje

2020.02.27 11:58

EK vadovė žada paramą Afrikos Sąjungai, sprendžiant konfliktus Afrikoje

ELTA 2020.02.27 11:58

Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen ketvirtadienį pažadėjo Afrikos Sąjungai (AU) paramą, sprendžiant konfliktus Afrikoje, įskaitant Libiją.

„Mes esame jūsų pusėje, nes tai nepaprastai svarbu šio žemyno vystymuisi“, – sakė U. der Leyen, lankydamasi AU būstinėje Etiopijoje.

Pasak EK pirmininkės, konfliktas Libijoje yra geras pavyzdys, kaip gerai Europos Sąjunga ir AU galėtų bendradarbiauti, ieškant konfliktų sprendimų, tačiau Libija taip pat yra geras pavyzdys, kaip sunku yra įgyvendinti tuos sprendimus.

U. von der Leyen atvyko į Etiopiją su 20 narių delegacija, kurioje yra ir ES vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai Josepas Borrellis. Šiais komentarais U. von der Leyen reagavo į AU įspėjimą, kad Libijoje tebevykstantis pilietinis konfliktas gali destabilizuoti Afriką.

Konfliktas Libijoje prasidėjo po ilgamečio diktatoriaus Muammaro al-Gaddafio nuvertimo 2011 metais. Pasak AU Komisijos pirmininko, Libijos konfliktas paskatino sukilėlių ir ginklų antplūdį į Sahelio regioną.

„Regionui kyla didelė grėsmė“, – teigė AU Komisijos pirmininkas Moussa Fakis Mahamatas, omenyje turėdamas regione aktyviai veikiančias islamistų teroristų ir sukilėlių grupuotes.