Pasaulyje

2020.02.27 11:49

Zelenskis pažadėjo, kad neišmainys Krymo dėl taikos Donbase

LRT.lt2020.02.27 11:49

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenkis pažadėjo Vyriausybei, kad „padarys viską, kad virš Krymo vėl plevėsuotų Ukrainos vėliava“, skelbia „Unian“.

V. Zelenskis patikino, kad Krymas, kurį 2014 m. okupavo Rusija, netaps „taikos kaina“ Donbase ir apskritai Ukrainoje.

„Mes darome viską, kas įmanoma, kad galėtume nutraukti karą Donbase ir neprarasti ukrainiečių kiekvieną dieną. Visos pastangos nukreiptos į tai. Bet tai nereiškia, kad Krymo klausimas yra pašalintas iš darbotvarkės ar jis gali tapti taikos kaina už laisvę Donbase ir taiką Ukrainoje“, – sakė jis „Age Of Crimea 2020“ forume Kijeve, pranešė „Novosti Donbassa“.

Prezidentas taip pat pažadėjo toliau remti Krymo pusiasalio gyventojus su Azerbaidžano ir Turkijos pagalba.

Tiesa, V. Zelenskis nepateikė jokios informacijos apie būsimus kalinių mainus su Rusija, dėl kurių šiuo metu yra derimasi, ir neužsiminė apie tai, ar Krymo totoriai bus įtraukti į mainus. Totoriai šiuo metu sudaro didžiausią Kremliaus laikomų politinių kalinių grupę.

LRT.lt primena, kad praėjusių metų gruodį Rusijos remiami Rytų Ukrainos separatistai ir Ukraina sekmadienį apsikeitė 200-ais kalinių: sulaikyti kovotojai buvo iškeisti į civilius ir karius, laikytus dviejuose separatistiniuose regionuose. Rusijos ir Vokietijos vadovai šį apsikeitimą pasveikino ir pavadino teigiamu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.