Pasaulyje

2020.02.27 10:54

Baltarusijoje besilankantys Auštrevičius ir Tomaševskis atšaukė susitikimą su parlamentarais

atnaujinta 16.50
LRT.lt2020.02.27 10:54

Baltarusijos parlamentaras Andrejus Savinychas pareiškė, kad Baltarusijoje turėjęs vykti susitikimas su Europos Parlamento (EP) delegacija, kurioje buvo ir Valdemaras Tomaševskis bei Petras Auštrevičius, neįvyko europarlamentarams atsisakius susitikti, rašo „BelTA“.

„Šis susitikimas neįvyks dėl Europos kaltės. Buvome pasirengę dialogui atsižvelgiant į tradicines Baltarusijos užsienio politikos vertybes. Ištiesėme ranką paspaudimui, bet, deja, atsakymo negavome“, – teigė A. Savinychas.

P. Auštrevičius leidiniui „Belsat“ nurodė, kad oficialiai EP nepripažįsta Baltarusijos Nacionalinės Asamblėjos.

„Nevykstant rinkimams, paremtiems pasirinkimo laisve ir teise, mes negalime pripažinti Baltarusijos „parlamento“ teisėtu“, – nurodė politikas.

Europos Parlamento delegacija turėjo atvykti į Baltarusiją aptarti šalies ir ES santykių padėtis bei perspektyvų.

Kaip nurodo „Belsat“, į šalį atvykę europarlamentarai susitinka su pilietinės visuomenės nariais, ministerijų atstovais ir opozicijos politikais. Jie turėtų kalbėtis apie Baltarusijos Konstitucijos pakeitimus, smurtą šalyje, žmogaus teisių padėtį šalyje ir teisę į laisvą susirinkimą.

LRT.lt bandė susisiekti su europarlamentaru P. Auštrevičiumi, bet to ketvirtadienį nepavyko padaryti.

EP nariai, kurie turėjo dalyvauti posėdyje, – EP delegacijos ryšiams su Baltarusija pirmininko pavaduotojas Valdemaras Tomaševskis, EP delegacijos ryšiams su Baltarusija pirmininko pavaduotoja iš Švedijos Karin Karlsbro ir Europos Parlamento užsienio reikalų komiteto pranešėjas Baltarusijos klausimais Petras Austrevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.