Pasaulyje

2020.02.27 10:48

Sirijos vyriausybinės pajėgos užėmė dalį Idlibo

ELTA2020.02.27 10:48

Sirijos vyriausybiniai daliniai, aktyvistų duomenimis, užėmė dalį sukilėlių kontroliuojamos Idlibo provincijos. Rusijos remiamos pajėgos praėjusiomis dienomis į savo rankas perėmė apie 60 vietovių Pietų Idlibe bei kaimyninėje Hamos provincijoje, pranešė Didžiojoje Britanijos įsikūręs Sirijos žmogaus teisių stebėsenos biuras, kuriuo remiasi agentūra „Reuters“.

Vyriausybės priešininkai, remiami Turkijos, savo ruožtu atsikovojo strategiškai svarbią vietovę. Jiems esą pavyko perimti Sarakibo miesto Idlibo provincijoje kontrolę.

Opozicinė Sirijos nacionalinė armija patvirtino šiuos duomenimis. Sukilėliai nutraukė ir susisiekimą dviem greitkeliais, tarp jų keliu, jungiančiu Damaską ir Alepą.

Rusijos kariniai šaltiniai paneigė miesto užėmimą. Visos atakos buvo atremtos Sirijos pajėgų, pranešė Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS. Miestas esą ir toliau kontroliuojamas Sirijos vyriausybės.

Sirijos prezidento Basharo al Assado daliniai Sarakibą ir centrinę transporto ašį tarp Damasko ir Alepo visiškai užėmė mėnesio pradžioje. Tačiau Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pareikalavo vyriausybės šalininkų pasitraukti ir pagrasino karine operacija, jei tai nebus padaryta iki vasario galo. Turkija konflikte remia sukilėlius ir regione aplink Idlibo miestą turi virtinę stebėjimo postų.

Teritorijoje vyrauja „Al Qaeda“ tinklui artimi „Hayat Tahrir al-Sham“ kovotojai. Tačiau čia kovoja ir nuosaikesnės grupuotės. B. al Assado dalinius remia Rusijos karinė aviacija ir proiranietiški kovotojai.

JT duomenimis, nuo gruodžio pradžios beveik 950 000 žmonių dėl smurto ir artėjančių B. al Assado dalinių paliko savo namus. Pagalbininkai kalba apie katastrofišką humanitarinę situaciją.