Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.27 06:42

PSO vadovas tikina, kad koronaviruso epidemija pasiekė „lemiamą tašką“

atnaujinta 22.09

Ketvirtadienį Irano viceprezidentė Masoumeh Ebtekar pranešė, kad užsikrėtė koronavirusu. Iš viso Irane nuo koronaviruso mirė 26 žmonės, dar 254 yra užsikrėtę, rašo „The Independent“.

Ketvirtadienio popietę apie pirmąjį koronaviruso atvejį pranešė Lenkijos regioninė žiniasklaida, tačiau Lenkijos Sveikatos apsaugos ministerija šią informaciją paneigė. Anksčiau ketvirtadienį pirmieji koronaviruso atvejai užfiksuoti Estijoje, taip pat Rumunijoje, Norvegijoje, Danijoje.

Ankstesnėje publikacijos versijoje buvo rašoma, kad užsikrėtimas koronavirus Lenkijoje yra patvirtintas.

Lenkijos Lodzės miesto leidinys „Dziennik Lodzki“ ketvirtadienį pranešė apie pirmąjį įtariamą koronaviruso atvejį. Esą užsikrėtė 25-erių metų moteris, neseniai grįžusi iš kelionės Tailande.

Kaip rašo „Radio Lodz“, Lodzės ligoninėje moteriai buvo atlikti 3 tyrimai, vienas iš jų parodė užsikrėtimą koronavirusu. Dabar mėginiai yra perduoti laboratorijai Varšuvoje, kur rezultatai turėtų būti patvirtinti arba paneigti galutinai.

Lenkijos sveikatos apsaugos ministerija 11.21 val. vietos laiku tviteryje nurodė, kad šalyje dar nėra patvirtinto užsikrėtimo koronavirusu.

Anot Lenkijos žiniasklaidos, premjeras Mateuszas Morawieckis dėl to sušaukė skubų Vyriausybės pasitarimą.

Estijos socialinių reikalų ministras patvirtino, kad šalyje užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis. Jis patvirtintas trečiadienio vakarą. Apie pirmuosius atvejus praneša ir Rumunija, Norvegija, Danija. Socialinių reikalų ministras Tanel Kiik apie atvejį žiniasklaidai pranešė ketvirtadienio rytą.

„Aš turiu pasakyti šį rytą informaciją, kad šalyje užfiksuotas pirmasis užsikrėtęs asmuo“, – ministras sakė ETV televizijai.

Ministras sako, kad tai nuolatinis Estijos gyventojas iranietis. Jis neseniai grįžo iš Irano. Dabar asmuo izoliuotas ligoninėje, taip pat tiriami žmonės, kurie bendravo su užsikrėtusiuoju, rašo Estijos žiniasklaida.

ERR rašo, kad vyras į Estiją iš Rygos atvyko autobusu. Pranešama, kad koronavirusu užsikrėtęs asmuo nevaikščiojo Taline, autobusų stotyje vyras iškart išsikvietė greitąją pagalbą. Vis dėlto šiuo metu identifikuojami žmonės, kurie autobuse galimai turėjo artimą kontaktą su vyru.

Ministras neatskleidė, kuriame mieste ir ligoninėje yra laikomas koronavirusu užsikrėtęs žmogus. Daugiau informacijos planuojama paskelbti ketvirtadienį dieną.

Atnaujinta 22.09

Šiaurės Airijos visuomenės sveikatos agentūra patvirtino pirmąjį koronaviruso atvejį regione, rašo CNN.

„Ištyrus pacientą, atliktas įtariamas koronaviruso (COVID-19) testas“ – teigiama pranešime.

Daugiau informacijos apie paciento pilietybę ar tai, kaip šis asmuo užsikrėtė, nepateikiama.

Atnaujinta 20.55

Vokietijos vakarinėje Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėje dar 14 žmonių diagnozuotas koronavirusas.

Visi 14 užsikrėtusių žmonių gyvena Heinsbergo apskrityje, netoli Nyderlandų pasienio
Anksčiau šimtams žmonių buvo pritaikytas karantinas šiame regione, kai paaiškėjo, kad vaikų darželio auklėtojai, kuri dalyvavo miesto karnavale, buvo diagnozuotas koronavirusas.

Iš viso Heinsberge koronavirusu yra užsikrėtę 20 žmonių.

Atnaujinta 17.49

Irano sostinės valdžia dėl koronaviruso plitimo grėsmės nusprendė šią savaitę atšaukti tradicines penktadienio pamaldas. Tai ketvirtadienį pranešė naujienų agentūra „Tasnim“.

Jos žiniomis, penktadienio pamaldos atšauktos ir kai kuriuose Teherano provincijos miestuose.
Pranešama, jog valdžia svarstys, ar reikia šią priemonę pakartoti kitą savaitę.

Irano sveikatos apsaugos ministerija apie pirmuosius užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejus pranešė vasario 19 d. Infekuotųjų buvo rasta Kumo mieste. Oficialiais duomenimis, Irane patvirtinti 245 užsikrėtimo atvejai, mažiausiai 26 infekuotieji jau mirė.

Atnaujinta 16.32

Naujojo koronaviruso epidemija visame pasaulyje pasiekė „lemiamą tašką“, pareiškė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas, ragindamas protrūkio paveiktas šalis „skubiai imtis veiksmų“, kurie padėtų suvaldyti viruso plitimą.

„Pasiekėme lemiamą tašką, – sakė T. A. Ghebreyesusas. – Jei dabar veiksite agresyviai, galite suvaldyti šį virusą, galite neleisti žmonėms susirgti, galite išgelbėti gyvybes.“

Atnaujinta 16.05

Ispanijos sveikatos apsaugos institucijos paskelbė tiriančios pirmuosius vietinius mirtino koronaviruso perdavimo atvejus, tarp šių atvejų – senyvo amžiaus vyras, sunkios būklės paguldytas į ligoninę.

Trys koronavirusu užsikrėtė žmonės – du Madride ir vienas Sevilijoje – nekeliavo į šalį, kurioje užfiksuotas koronaviruso protrūkis, teigė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) sveikatos ekstremaliųjų padėčių koordinatorius Fernando Simonas.

Nė vienas iš pacientų nekontaktavo su žmogumi, kuriam patvirtintas užsikrėtimas koronavirusu.
„Tiriami galimi ryšiai su atvejais užsienyje, vadinamaisiais importuotais atvejais“, – tsakė F. Simonas.

Atnaujinta 16.03

Pirmasis koronavirusu užsikrėtęs Italijos meras, 59 metų Pietro Mazzocchi, savo atvejį pavadino profesine liga.

„Merai yra priešakinėse linijose. Laimei ar nelaimei, jie sugeria viską“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP Italijos šiauriniame Borgonovo Val Tidonės mieste, turinčiame maždaug 8 tūkst. gyventojų.

„Kam nors taip turėjo nutikti“, – juokavo jis.

Vaizdingas nedidelis Borgonovo Val Tidonės miestelis yra įsikūręs tarp kalvų Emilijos-Romanijos regione.

Šalia jo esančiame Lombardijos regione nustatyta dešimtys koronaviruso atvejų, izoliuota 10 miestų.

Pasak P. Mazzocchi, sekmadienį atsibudęs jis pasijuto silpnai, pradėjo karščiuoti, atsirado kosulys. Po to, kai karščiuoti pradėjo ir jo sūnus, meras pranešė gydytojui, ir jam buvo atliktas tyrimas.

Trečiadienį gautas tyrimo dėl koronaviruso atsakymas buvo teigiamas, tačiau meras sako, kad dėl to „per daug nesijaudina“.

P. Mazzocchi gyvena kartu su žmona – šiuo metu skirtinguose savo namo aukštuose.

„Žinome, kad tai gali įvykti bet kada“, – sakė jis. Meras neslėpė susierzinimo, kad nežino, kaip užsikrėtė šiuo virusu.

„Tai erzina labiau. Aš nesilankiau raudonojoje zonoje, visą laiką buvau savo provincijoje. Nežinau. Nežinau. Aš tikrai nežinau“, – kalbėjo jis.

Atnaujinta 14.59

Graikija ketvirtadienį atšaukė visus ateinantį savaitgalį planuotus šventinius renginius, kai Salonikuose ir Atėnuose buvo nustatyti du nauji užsikrėtimu naujuoju koronavirusu atvejai, pranešė pareigūnai.

Graikijoje ši infekcija diagnozuota iš viso trims asmenims.

„Vadovaudamiesi ekspertų rekomendacijomis ir rūpindamiesi visuomenės sveikata... mes nusprendėme visoje Graikijoje atšaukti šventinius renginius, kaip padarė kitos Europos šalys“, – spaudos konferencijoje sakė sveikatos apsaugos ministras Vasilis Kikilijas.

Sveikatos apsaugos ministerija informavo, kad infekcija buvo diagnozuota dėl koronaviruso jau anksčiau hospitalizuotos 38 metų moters sūnui. Virusas moteriai buvo diagnozuotas po kelionės į Italijos šiaurę.

Salonikų mokykla, kurioje mokosi virusu užsikrėtęs berniukas, bus uždaryta dviem savaitėms, o visi jo bendraklasiai liks namuose, visuomeniniam transliuotojui ERT sakė šios švietimo įstaigos vadovas.

Trečias užsikrėtimo atvejis nustatytas Atėnuose. Čia koronavirusas diagnozuotas moteriai, kuri taip pat lankėsi Italijoje, žurnalistams sakė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas.

Graikijoje labai trūksta apsauginių kaukių. Vaistininkams nurodyta vienam asmeniui parduoti ne daugiau dviejų kaukių, o jų kainos smarkiai šoktelėjo.

Atnaujinta 14.48

„Emirates“ oro linijų bendrovė prašė, kad keleiviams iš Kinijos, Japonijos, Italijos, Irano, Indijos ir Pakistano nebus leista vykti į Saudo Arabiją. Šis sprendimas buvo priimtas po to, kai Saudo Arabija uždraudė užsieniečiams lankytis švenčiausiose šalies vietose – Mekoje ir Medinoje.

Atnaujinta 14.38

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ketvirtadienį pareiškė, kad jo šalis ruošiasi galimam naujojo koronaviruso atvejų skaičiaus šuoliui, pridurdamas, kad „mes turėsime su tuo susitvarkyti kiek įmanoma geriau“.

„Mūsų laukia krizė, artėjanti epidemija“, – sakė E. Macronas, lankydamasis Paryžiaus Pitjė Salpetriero ligoninėje, kur antradienį mirė pirmasis virusu užsikrėtęs prancūzas.

„Žinome, kad tai tik pradžia,.. mėginsime kartu su visais savo sveikatos priežiūros darbuotojais priimti teisingus sprendimus“, – kalbėjo E. Macronas, stovėdamas šalia sveikatos apsaugos ministro Olivier Verano.

„Turėjote čia atvejį... Aš žinau, kad tai paveikė daugelį jūsų komandų“, – sakė jis kreipdamasis į įstaigos darbuotojus, žadėdamas spręsti krizę „teisingai“, kad būtų galima „ramiai“ imtis priemonių.

Prancūzija iki šiol pranešė apie 18 užsikrėtimo ir du mirties atvejus. Pirmasis mirė vienas 80 metų turistas kinas, tapęs pirmąja koronaviruso auka už Azijos ribų.

Atnaujinta 14.35

Naujo tipo koronavirusas nustatytas iš Italijos grįžusiam Izraelio piliečiui. Tai ketvirtadienį pranešė Izraelio valstybinė radijo stotis „Kan“, remdamasi šalies Sveikatos apsaugos ministerijos generaliniu direktoriumi Moshe Baru Simanu Tovu.

„Pirmas patvirtintas koronaviruso atvejis Izraelyje. Pacientas – vyras, kuris grįžo iš Italijos ir sunegalavo“, – sakė pareigūnas. Pasak jo, izraelietis „grįžo iš Italijos prieš keturias dienas, o temperatūra jam pakilo tik vakar (vasario 26-ąją)“.

Atnaujinta 14.30

Italijoje užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų padaugėjo iki 528, tačiau į šį skaičių įtraukiami ir 40 žmonių, kurie pasveiko nuo viruso, paskelbė šalies Civilinės saugos agentūros vadovas Angelo Borrellis. Jis taip pat teigė, kad nuo koronaviruso mirė 14 žmonių, tačiau tiksli žmonių mirties priežastis dar nustatinėjama.

Anksčiau pranešta apie Italijoje koronavirusu užsikrėtusių 470 žmonių.

Pasak A. Borrellio Italijos šiauriniame Lombardijos regione nuo koronaviruso pasveikusius 37 pacientus. Anksčiau Romoje nuo koronaviruso pasveiko dar trys žmonės.

Spaudos konferencijoje Romoje A. Borrellis tvirtino, kad koronaviruso aukų skaičius išaugo iki 14, tačiau tai esą dar turės patvirtinti atsakingos institucijos.

Pareigūnas, be kita ko, paminėjo, kad, iš 528 užsikrėtimo atvejų, 282 žmonės dar bus papildomai tiriami Italijos nacionaliniame sveikatos institute.

Atnaujinta 14.18

Estijos sveikatos departamentas informavo, kad šalyje gyvenantis iranietis, kuriam Estijoje buvo diagnozuotas naujasis koronavirusas, juo užsikrėtė per komandiruotę į Iraną.

Departamento generalinė direktorė Merike Jurilo taip pat pranešė, jog šiuo metu jos vadovaujama žinyba nemato būtinybės skelbti šalyje ekstremaliąją padėtį.

Pasak M. Jurilo, užsikrėtęs vyriškis elgėsi teisingai – pajautęs nestiprų gerklės perštėjimą jis susisiekė su medikais, kurie jam diagnozavo koronavirusą.

„Su visais asmenimis, buvusiais autobuse, kuriuo važiavo užsikrėtę vyras, susisiekta, jiems paaiškinta, kaip elgtis toliau“, – sakė departamento vadovė ir pridūrė, jog kol kas neturima duomenų, kad kas nors iš autobuso keleivių užsikrėtė naujuoju koronavirusu.

„Dabar reikia išsiaiškinti, su kuo kontaktavo užsikrėtęs vyriškis, ir patikrinti tuos žmones“, – sakė M. Jurilo.

Sveikatos departamento duomenimis, autobusu vyko 24 žmonės; visi jie bus stebimi 14 dienų – ligos inkubacinį laikotarpį. Šiems žmonėms rekomenduota šiuo laikotarpiu likti namuose.

Departamentas taip pat susisiekė su Latvijos pareigūnais, nes susirgęs iranietis iš Stambulo lėktuvu atskrido į Rygą.

M. Jurilo pridūrė, kad Sveikatos departamentas nemano, jog šiuo metu dėl koronaviruso reikėtų šalyje skelbti ekstremaliąją padėtį.

Atnaujinta 14.01

Lenkijos Sveikatos apsaugos ministerija paneigė informaciją, kad ligoninėje paguldyta pacientė yra užsikrėtusi koronavirusu.

Atnaujinta 13.30

„Dzienniklodzki.pl.“ praneša apie pirmąjį patvirtintą koronaviruso atvejį Lenkijoje, Lodzėje. Pranešama, kad koronavirusu užsikrėtusi moteris yra ligoninėje. 25-erių moteris mėnesį praleido Tailande. Ten ji jau jautėsi blogai –jautė gripo simptomus ir stiprų dusulį, vartojo antibiotikus.

Šeštadienį minėta moteris grįžo į Lenkiją. Ji vyko traukiniu iš oro uosto į Lodzę.

Atliktas medicininis testas patvirtino, kad mergina yra užsikrėtusi koronavirusu. Šiuo metu gydytojai atlieka išsamesnius tyrimus ir laukia diagnostinio tyrimo rezultatų. Sanitarinė inspekcija tiria su kiek žmonių ji yra bendravusi. Bus priimami sprendimai, ar šiuos žmones karantinuoti ir atlikti koronoviruso tyrimus.

Atnaujinta 12.16

Estija ketvirtadienį ryte pranešė, kad šalyje nustatytas pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis. Koronavirusu užsikrėtęs vyras atskrido iš Turkijos į Rygos oro uostą, vėliau iš Rygos autobusu sugrįžo į Estiją.

„Šiuo metu nustatomi autobuso keleiviai, su jais susisiekiama“, – aiškino A. Kiikas. Jis pridūrė kol kas negalintis pasakyti, kiek žmonių važiavo tuo autobusu arba turėjo kontaktų su užsikrėtusiuoju.

Tuo metu susisiekimo bendrovė „Lux Express“ vėliau ketvirtadienį nurodė perdavusi Sveikatos apsaugos departamentui duomenis apie 23 keleivius, važiavusius reisu iš Rygos kartu su užsikrėtusiu iraniečiu.

„Informaciją, kad kalbama apie mūsų keleivį, gavome ketvirtadienį 9 val. 30 min. (vietos ir Lietuvos laiku). Iškart sušaukėme krizių grupę, o ši susisiekė su Sveikatos apsaugos departamentu, su kuriuo bendradarbiaudami vykdome virtinę priemonių saugumui užtikrinti“, – sakė „Lux Express“ vykdomasis direktorius Janno Ritsbergas.

„Lux Express“ duomenimis, užsikrėtęs asmuo važiavo autobusu, trečiadienį 14 val. išvykusiu iš Rygos ir 18 val. 30 min. atvažiavusiu į Taliną. Į šį reisą parduoti 24 bilietai.

Bendrovė informavo apie padėtį autobuso vairuotoją ir palydovą; jie buvo išleisti atostogų viruso inkubaciniam laikotarpiui. „Lux Express“ pažadėjo informuoti visus savo darbuotojus dėl tolesnių veiksmų.

„Minėto reiso autobusas buvo Taline buvo išvalytas ir 21 val. 30 min. išvažiavo į Sankt Peterburgą. Sveikatos apsaugos departamentas patikino, kad be viruso nešiotojo užsikrėsti autobuse mažai tikėtina, bet, nepaisant to, autobusas bus pašalintas iš eismo ir nuodugniai dezinfekuotas“, – pranešė įmonė.

Atnaujinta 12.00

Japonijos ministras pirmininkas Shinzo Abe paragino visas mokyklas užsidaryti kelioms savaitėms nuo kovo 2 dienos.

Atnaujinta 11.41

AFP skelbia, kad Irane pranešta apie dar 3 koronaviruso aukas. Iš viso skaičiuojama, kad mirtina infekcija šalyje nusinešė 22 žmonių gyvybes.

Atnaujinta 11.27

Pranešama apie pirmąjį atvejį Šiaurės Makedonijoje.

Atnaujinta 11.12

„Sky News“ praneša, kad Britanijoje užfiksuoti dar 2 nauji koronaviruso atvejai. Užsikrėtusiųjų skaičius Jungtinėje Karalystėje išaugo iki 15.

Atnaujinta 11.02

Socialinių tinklų bendrovė „Facebook“ uždraudė vartotojus klaidinančią reklamą, galimai besinaudojančią kritine koronaviruso situacija „finansinei naudai gauti“.Technologijų milžinė trečiadienį pranešime paskelbė uždraudusi tokių prekių reklamą, „kurios nurodo į koronavirusą būdais, sukeliančiais paniką arba teigia, kad būtent šios prekės užtikrina išgydymą ar užkerta kelią užsikrėtimui“.

„Pavyzdžiui, medicininių kaukių reklamas, nurodančias, kad jų kiekis yra itin ribotas, ar teigiančias, kad būtent jos gali užkirsti kelią viruso plitimui, bus draudžiama rodyti mūsų platformose“, – pridūrė bendrovė.

„Facebook“ taip pat pranešė tęsianti savo veiklą bandant „apriboti dezinformacijos ir kenksmingo turinio apie virusą plitimą“, tuo pat metu vartotojams rodant informaciją, kurią paskelbia „patyrusios sveikatos organizacijos“.

Atnaujinta 10.57

Ženevos tarptautinės laikrodžių parodos organizatoriai ketvirtadienį paskelbė nusprendę atšaukti balandį turėjusį vykti renginį dėl naujojo koronaviruso protrūkio.

„Atsižvelgiant į naujausius įvykius, susijusius su COVID-19 [sukeliančiu] koronaviruso išplitimu pasaulyje... buvo priimtas sprendimas atšaukti artėjantį renginį „Watches and Wonders Geneva“, – pranešė organizacija „Fondation de la Haute Horlogerie“.

Ženevoje kasmet rengiama paroda yra svarbus renginys prabangių laikrodžių verslui, juolab Šveicarijoje, kur įsikūrę daugelis žinomiausių šio sektoriaus prekės ženklų.

Atnaujinta 10.50

Naujausiais duomenimis, Pietų Korėjoje pavirtinti 1 766 Covid-19 atvejai. Prieš tai buvo skelbiama apie 1 595 atvejus. Savo ruožtu Honkonge padaugėjo 2 atvejais – dabar yra 92 atvejai.

Atnaujinta 10.26

Kinija įsitikinusi, kad koronaviruso protrūkis bus sukontroliuotas iki balandžio mėnesio.

Atnaujinta 10.25

„Reuters“ skelbia, kad Iranas pranešė apie šeštąjį koronaviruso atvejį.

Atnaujinta 10.12

Japonijoje vienai moteriai, užsikrėtusiai naujuoju koronavirusu, bet vėliau pasveikusiai ir paleistai iš ligoninės, vėl buvo diagnozuota ši liga, ketvirtadienį pranešė pareigūnai.

Šis atvejis yra pirmasis, kai veikiausiai nuo viruso pasveikusiam pacientui vėliau buvo pakartotinai diagnozuota infekcija, pareiškė vienas Osakos pareigūnas.

Pirmoji užsikrėtimo koronavirusu SARS-CoV-2 diagnozė 40-metei moteriai buvo patvirtinta sausio 29 dieną.

Sausio mėnesį ji dirbo gide ekskursijų autobuse, kur kontaktavo su turistais iš Kinijos Uhano – protrūkio epicentro. Autobuso vairuotojui taip pat buvo diagnozuota koronaviruso infekcija.

Išrašius pacientę iš ligoninės vasario 6 dieną jai buvo atlikti tyrimai, kurių rezultatai buvo neigiami, nors moteris tuomet dar kosėjo.

Po savaitės moteriai nepasireiškė jokių simptomų, tačiau vasario 21 dieną jis sugrįžo pas gydytoją, skųsdamasi gerklės ir krūtinės skausmais.

Trečiadienį jai antrą kartą diagnozuotas koronavirusas, pranešė pareigūnai.

Japonijoje liga COVID-19 susirgo 186 žmonės, o dar trys nuo jos mirė.

Atnaujinta 09.47

Italijoje plintant koronavirusui, pranešama, kad užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 470.

Atnaujinta 09.32

Saudo Arabija uždraudė užsieniečiams lankytis švenčiausiose šalies vietose – Mekoje ir Medinoje. Australija pratęsė kelionių draudimą užsieniečiams, atvykstantiems iš Kinijos.

Atnaujinta 09.27

Šiaurės Korėja atidėjo naujo semestro pradžią šalies švietimo įstaigose, siekdama užkirsti kelią naujojo koronaviruso plitimui, pranešta ketvirtadienį.

Tai naujausia iš virtinės priemonių, kurių ėmėsi ši izoliuota komunistinė valstybė, bandydama apsisaugoti nuo potencialiai mirtinos infekcijos protrūkio.

Pchenjanas nėra pranešęs apie jokius užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejus.

Nauji koronaviruso atvejai Danijoje, Norvegijoje, Rumunijoje

Rumunijoje infekcija COVID-19 diagnozuota vyrui, turėjusiam kontaktą su vienu italu, apsilankiusiu šalyje praeitą savaitę.

„Pacientas, kurio sveikatos būklė gera ir kuriam jokie simptomai nesireiškia, bus perkeltas į Bukarešto užkrečiamųjų ligų ligoninę“, – per spaudos konferenciją sakė sveikatos apsaugos ministras Victoras Costache.

Kitiems septyniems žmonėms, gyvenantiems pietrytinėje Gordžo srityje, tame pačiame name kaip ir šis vyras, viruso infekcija nenustatyta, bet dėl visa pikta jie visi bus dvi savaites laikomi karantine, sakė krizių mažinimo departamento pareigūnas Raedas Arafatas.

Manoma, kad rumunas užsikrėtė nuo italo, kuriam buvo diagnozuota koronaviruso infekcija grįžus į Italiją po keturių dienų viešnagės Gordže.

Tuo metu Norvegijos sveikatos apsaugos tarnybos irgi paskelbė apie pirmąjį šalyje užsikrėtimo virusu SARS-CoV-2 atvejį asmeniui, praeitą savaitę grįžusiam iš Kinijos, bet nurodė, kad šiam pacientui pavojus negresia.

„Asmuo nesusirgo, jo sveikata gera, jokie simptomai nepasireiškė“, – žurnalistams sakė Norvegijos visuomenės sveikatos apsaugos instituto pareigūnė Line Vold.

„Manome, kad labai menkai tikėtina, kad jis užkrėtė“ kitų žmonių, pridūrė pareigūnė.

Atlikus įprastą patikrinimą buvo nustatytas „savaitinis teigiamas rezultatas“ ir aptikta naujojo koronaviruso pėdsakų, nurodė institutas.

Naujų užsikrėtimo atvejų aptinkama daugelyje Europos šalių; daugelis jų susiję su didžiausiu žemyne protrūkiu šiaurės Italijoje.

Kelių šalių vyriausybės rekomendavo nesilankyti Italijoje, kur užsikrėtusių COVID-19 nustatyta jau daugiau kaip 400, o 12 pacientų mirė.

Kaip nurodo Pasaulio sveikatos organizacija, COVID-19 protrūkis nusinešė daugiau kaip 2,7 tūkst. žmonių gyvybių. Naujuoju koronavirusu 35 šalyse užsikrėtė daugiau kaip 80 tūkst. žmonių, bet didžioji jų dalis išlieka Kinijoje.

Danija ketvirtadienį paskelbė užfiksavusi pirmąjį užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejį šalyje – šiuo pacientu tapo vyras, grįžęs po slidinėjimo atostogų šiaurės Italijoje, tapusioje didžiausiu šios ligos židiniu Europoje.

„Vyras, vasario 24-ąją sugrįžęs iš kelionės su savo žmona ir sūnumi, nuo tada skundėsi kosuliu ir temperatūra“, – sakoma Danijos valstybinės sveikatos apsaugos agentūros pranešime.

„Vyro tyrimų rezultatai buvo teigiami, bet jo žmonos ir sūnaus rezultatai – neigiami“, – pridūrė agentūra.

Pacientas jaučiasi gana gerai ir jau sugrįžo namo, kur lieka izoliuotas su savo šeima, sakoma pranešime.

Visuomeninė televizija TV2 paskelbė, kad šis pacientas yra vienas jos darbuotojų.

Kinijoje – mažiausias nuo sausio koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirčių skaičius

Kinija ketvirtadienį pranešė apie naujuoju koronavirusu užsikrėtusių 29 žmonių mirtį, bet šis per parą mirusių aukų skaičius yra mažiausias per beveik mėnesio laikotarpį.

Vis dėlto per parą užfiksuotų naujų užsikrėtimo atvejų skaičius šiek tiek padidėjo.

Nacionalinės sveikatos apsaugos komisijos duomenimis, žemyninėje Kinijoje iki šiol mirė 2 744 koronavirusu užsikrėtę žmonės.

Per parą mirusių pacientų skaičius mažėjo jau trečią dieną iš eilės, o paskelbtas ketvirtadienį buvo mažiausias nuo sausio 29 dienos, kai buvo pranešta apie 26 naujas aukas.

Komisija nurodė, kad nustatyti dar 433 užsikrėtimo virusu SARS-CoV-2 atvejai. Didžioji jų dalis (409) buvo užfiksuoti centrinėje Hubėjaus provincijoje, šio protrūkio pirminiame židinyje.

Naujojo koronaviruso epidemija Kinijoje, pasak Kinijos vyriausybės ekspertų komisijos vadovo Zhong Nanshano, dar truks kurį laiką. „Mes esame tikri, kad ji iš esmės bus suvaldyta balandžio pabaigoje“, – sakė profesorius ketvirtadienį pietiniame Guangdžou mieste.

Kalbėdamas apie viruso protrūkį kitose šalyse, Zhong Nanshanas netikėtai pareiškė, kad nors apie pirmąsias infekcijas pranešta iš Kinijos, tačiau SARS-CoV-2 pradžia nebūtinai buvo Kinijoje. To įrodymų ekspertas nepateikė.

Nuo gruodžio, kai Hubėjaus sostinėje Uhane buvo nustatyti pirmieji užsikrėtusieji, Kinijos žemyninėje dalyje užregistruota beveik 78,5 tūkst. užsikrėtusiųjų koronavirusu.

Hubėjuje naujų užsikrėtimo atvejų skaičius pastarąją savaitę stabiliai mažėjo, bet trečiadienį vėl šiek tiek padidėjo.

Hubėjuje tebetaikomi griežti judėjimo suvaržymai, bet kituose Kinijos miestuose žmonės pamažu grįžta į darbus. Vis dėlto mokyklos lieka uždarytos, o į Pekiną sugrįžtantys žmonės turi 14 dienų praleisti savanoriškame karantine.

JAV ir Pietų Korėja dėl koronaviruso protrūkio atidėjo bendras karines pratybas

JAV ir Pietų Korėjos kariškiai ketvirtadienį atidėjo planuotas bendras pratybas dėl naujojo koronaviruso protrūkio.

Seulas tą pačią dieną paskelbė, kad šalyje buvo užfiksuoti 334 nauji užsikrėtimo virusu SARS-CoV-2 atvejai ir kad bendras jų skaičius išaugo iki 1 595.

Sprendimas atidėti karines pratybas buvo priimtas Seului paskelbus aukščiausio lygio parengtį dėl koronaviruso protrūkio. Jungtinių pajėgų štabas nurodė, kad manevrai atidedami „iki atskiro pranešimo“.

Jungtinės Valstijos laiko Pietų Korėjoje 28,5 tūkst. karių, turinčių padėti Seului apsiginti nuo branduolinių ginklų turinčios Šiaurės Korėjos. Didelė dalis amerikiečių kontingento laikoma į pietus nuo Seulo esančioje Humphreyso stovykloje Pjongteke. Tai didžiausia JAV pajėgų bazė užsienyje.

Vašingtonas ir Seulas anksčiau reikšmingai sumažino savo kasmetinių bendrų karinių pratybų mastą, kad suteiktų postūmį deryboms su Pchenjanu dėl Šiaurės Korėjos branduolinės programos.

Pchenjanas visuomet griežtai smerkdavo šiuos manevrus ir laiko juos invazijos repeticijomis. Vis dėlto sąjungininkės buvo suplanavusios pavasarį surengti štabų koordinavimo pratybas.

Koronaviruso protrūkis Pietų Korėjoje yra didžiausias pasaulyje, neskaitant Kinijos, kur ši liga pirmiausiai atsirado pernai gruodį.

Korėjos ligų kontrolės ir prevencijos centrai ketvirtadienį nepranešė apie naujus mirusius pacientus. Iki šiol Pietų Korėjoje mirė 12 koronavirusu užsikrėtusių pacientų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi