Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.27 02:01

Trumpas pasidžiaugė JAV kova su koronavirusu ir teigia – „vakciną galime sukurti gana greitai“

LRT.lt 2020.02.27 02:01

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį kreipėsi į tautą dėl pasaulinės koronaviruso epidemijos. Savo kalboje D. Trumpas pasidžiaugė JAV kova su šiuo virusu ir užsiminė apie „greitai ir sėkmingai kuriamą vakciną“.

JAV prezidentas kreipimosi pradžioje pasidžiaugė, kad beveik visi JAV piliečiai, kurie buvo pargabenti į šalį jaučiasi gerai, dalis jų gydymą tęsia namuose, kur gauna visas rekomendacijas, kaip elgtis užsikrėtus šiuo virusu.

„Aštuoni jų grįžo į namus, vienas yra ligoninėje, penki – visiškai pasveiko. Mūsų manymu, dar vienas žmogus yra pakankamai gero būklės, kad jau netrukus galėtų palikti gydymo įstaigą“, – naujausiais duomenimis apie JAV piliečių sveikatą pasidalino D. Trumpas.

Šalies vadovas taip pat pasidžiaugė gera JAV pareigūnų ir viso biurokratinio aparato reakcija, vos tik buvo pranešta apie pirmuosius koronaviruso atvejus pasaulyje. Pasak D. Trumpo, tik greiti sprendimai padėjo virusą kontroliuoti ir padaryti plitimo riziką „itin maža“.

„Dėl mūsų visų darbo, reakcijos ir sprendimų koronaviruso plitimas JAV išlieka labai mažas. Mes esame pasirengę prisitaikyti ir daryti viską, ką turime, kad situaciją būtų kontroliuojama“, – spaudos konferencijos pradžioje sakė JAV vadovas.

D. Trumpas su ironija pažiūrėjo į tai, kad ankstyvi JAV veiksmai, tokie kaip karantinas, tam tikrų skrydžių ir kelionių ribojimas, iš pradžių buvo išjuokti, tačiau, pasak šalies prezidento, šiuo metu matomi šių sprendimų teigiami veiksniai.

Tiesa, JAV žiniasklaida suabejojo, kodėl D. Trumpas paminėjo tik 15 atvejų, kurie sąlyginai yra sėkmingi kovoje su koronavirusu. Oficialiais duomenimis, šiuo metu JAV iš viso registruota 60 teigiamų koranaviruso testų.

Tradiciškai, D. Trumpas vėl sau leido paprognozuoti – spaudos konferencijoje jis užsiminė, kad vakcina nuo koronaviruso yra tai, ką „galime sukurti gana greitai“.

„Mes kalbamės su medikais ir manome, kad vakcina gali būti sukurta gana greitu metu. Jos procesas vyksta sėkminga linkme“, – sakė D. Trumpas.

LRT.lt primena, kad anksčiau antradienį D. Trumpas sakė norįs, kad papildomi 2,5 mlrd. dolerių būtų skirti apsaugos priemonėms „tam atvejui, jeigu kažkas nutiktų“, taip pat siekiant padėti kitoms šalims.

Baltųjų rūmų biudžeto biuras nurodė, kad šios lėšos būtų naudojamos vakcinoms kurti, gydymui ir apsauginei įrangai įsigyti. Tačiau demokratai pareiškė, kad šis prašymas yra nepakankamas.

Spartus koronaviruso plitimas pasaulyje ir jo grėsmė pasaulio ekonomikai supurtė pasaulio rinkas, bet D. Trumpas sakė, kad Kinija, tapusi pirminiu protrūkio židiniu, pradeda suvaldyti šią epidemiją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi