Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.26 23:23

Ispanijos URM vadovė pasmerkė Holokausto tematikos karnavalinį paradą

BNS 2020.02.26 23:23

Ispanijos užsienio reikalų ministrė trečiadienį pasmerkė karnavalo paradą, per kurį buvo pasirodė dalyviai, suvaidinę ginkluotus nacius ir jų aukas – eilėmis išsirikiavę šokančius žydus.

Išvakarėse pasipiktinimą dėl tokios inscenizacijos išreiškė Izraelio ambasadorius.

Renginys, per kurį taip pat buvo demonstruojama paradinė platforma, panaši į dujų kamerą, buvo antra tokia procesija šią savaitę. Anksčiau griežtos kritikos iš Europos Komisijos sulaukė vienas Belgijos miestelis.

Per savaitgalį Alste surengtą karnavalinį paradą buvo vežamos platformos su antisemitinėmis karikatūromis, vaizduojančiomis kupranosius, pamišusius dėl pinigų ir apsirengusius drabužiais, darančiais juos panašius į vabzdžius, žydus.

Renginys Ispanijoje vyko Kampo de Kriptanoje – netoli Madrido esančiame miestelyje.

Tviteryje paskelbtose nuotraukose matyti dešimtys dalyvių, dėvinčių į nacistines panašias uniformas, taip pat grupės aktorių, apsirengusių dryžuotomis pižamomis, kokias kadaise dėvėjo koncentracijos stovyklų kaliniai.

Vaikams buvo prisegtos geltonos Dovydo žvaigždės, kuriomis nacių okupuotose vietovėse buvo žymimi žydai.

Remiantis nuotraukomis, ant vienos platformos šalia dobermano muliažo po dviem milžiniškais dūmtraukiais sukinėjosi moteris, apsirengusi nacių uniforma. Taip pat matyti, kaip žydų aukas įkūnijantys žmonės šoka su vėliavomis, panašiomis į izraelietiškas.

Šie vaizdo įrašai ir nuotraukos tučtuojau išprovokavo didžiulį pasipiktinimą. Daugelis reiškė pasibjaurėjimą tiek internete, tiek realiame gyvenime.

„Esu pasibaisėjusi karnavaliniu paradu Kampo de Kriptanoje“, – tviteryje parašė Ispanijos diplomatijos vadovė Arancha Gonzalez Laya (Aranča Gonsales Laja).

„Griežtai smerkiu bet kokias pastangas subanalinti Holokaustą“, – pareiškė ji.

„Mums susisiekus su organizatoriais, jie atsiprašė Ispanijos žydų bendruomenių federacijos. Labai svarbu ir toliau šviesti visuomenę apie Holokausto atminimą“, – pridūrė ministrė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi