Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.26 19:39

Šiaurės Makedonijoje patvirtintas pirmas užsikrėtimo koronavirusu atvejis

BNS 2020.02.26 19:39

Šiaurės Makedonijos sveikatos apsaugos ministerija trečiadienį patvirtino, kad šalyje užfiksuotas pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Venko Filipčės, moteris, kuriai nustatytas virusas, neseniai lankėsi Italijoje. Ministras sakė, kad dar būdama Italijoje ji dėl gripo simptomų kreipėsi į medikus, bet dėl koronaviruso ji tirta nebuvo.

„Pacientė yra makedonietė, praleidusi vieną mėnesį Italijoje“, – teigė ministras.

Kaip pranešė britų transliuotojas BBC, iš Italijos ji grįžo mikroautobusu. Šiuo metu taip pat tikrinama kartu važiavusių asmenų sveikata.

Italijoje koronaviruso protrūkis yra didžiausias Europoje. Iš viso šalyje užregistruoti 374 susirgimo ir 12 mirties atvejų.

Šiaurės Makedonijos premjeras Oliveris Spasovski per spaudos konferenciją pranešė, kad užsikrėtusi moteris nustatyta per įprastą keleivių patikrinimą pasienyje.

„Ji izoliuota ir saugi, prašome neskleisti panikos, situacija kontroliuojama“, – sakė ligoninės, kur gydoma ta moteris, vadovas.

Šiaurės Makedonija yra jau antra Balkanų valstybė, kur užfiksuotas koronavirusas. Antradienį apie savo pirmąjį užsikrėtimo koronavirusu atvejį pranešė Kroatija.

Pakistane patvirtinti pirmieji du koronaviruso atvejai

Pakistane patvirtinti du pirmieji naujojo koronaviruso atvejai, trečiadienį pranešė premjero Imrano Khano patarėjas visuomenės sveikatos klausimais Zafaras Mirza.

„Galiu patvirtinti pirmuosius du koronaviruso atvejus Pakistane. Abiem [pacientais] rūpinamasi laikantis klinikinių standartinių protokolų ir abu jie yra stabilios būklės. Nereikia panikuoti, viskas kontroliuojama. Rytoj, sugrįžęs iš Taftano, surengsiu spaudos konferenciją“, – socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė premjero patarėjas.

Apie pirmuosius užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejus Pakistane paskelbta kelios dienos po to, kai šalis uždarė savo sausumos sieną su Iranu, kur virusas pareikalavo 19 gyvybių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi