Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.26 18:59

Popiežius Pranciškus audiencijos metu Vatikane nevengė artimo kontakto ir rankų spaudimo

BNS 2020.02.26 18:59

Popiežius Pranciškus trečiadienį išreiškė solidarumą su nukentėjusiaisiais nuo naujo koronaviruso protrūkio pasaulyje ir gyrė tuos, kurie bando kovoti su šiuo virusu.

Italijoje koronaviruso protrūkis yra didžiausias Europoje. Iš viso šalyje užregistruoti 374 susirgimo ir 12 mirties atvejų.

„Noriu išreikšti užuojautą ir (parodyti) savo artumą koronavirusu sergantiems pacientams ir juos gydantiems sveikatos apsaugos darbuotojams, o taip pat civilinėms institucijoms“, – kalbėjo popiežius per bendrąją audienciją Vatikane.

Vos keletas iš 12 tūkst. į audienciją Šv. Petro aikštėje atėjusių tikinčiųjų dėvėjo apsaugines kaukes.

Baigdamas audienciją 83 metų pontifikas neišvažiavo, kaip įprasta, savo „papamobiliu“, o pasiliko, kad paspaustų rankas dešimtims tikinčiųjų ir pabučiuotų keletą iš ten esančių vaikų, pranešė naujienų agentūros AFP fotografas.

Popiežius Pranciškus paprastai nevengia glėbesčiuotis su tikinčiaisiais, leidžiasi jų bučiuojamas į žandą arba kaktą.

Prieš metus jis paaiškino, kad nenori leisti žmonėms bučiuoti jo žiedą, nes nenori platinti mikrobų.

Per pasninko pradžią žyminčios Pelenų dienos homiliją popiežius Pranciškus paragino 1,3 mlrd. pasaulio katalikų „išjungti televizorius ir atsiversti Bibliją“.

„Laikas atsijungti nuo savo mobiliojo telefono ir prisijungti prie Evangelijos“, – sakė jis, apgailestaudamas dėl šiuolaikinių tendencijų, kai pasaulis yra „per daug užterštas žodiniais užgauliojimais, įžeidžiančiais ir žalingais žodžiais, platinamais per socialinius tinklus“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi