Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.26 17:54

Vokietija vėl įteisino sunkiai sergančiųjų pagalbinę savižudybę

LRT.lt 2020.02.26 17:54

Aukščiausiasis Vokietijos teismas panaikino baudžiamojo kodekso skyrių, draudžiantį bet kokias pagalbines savižudybių formas, skelbia „Deutsche Welle“. Daugelis sunkiai sergančių pacientų ir medicinos specialistų kovojo, kad įstatymas būtų panaikintas.

„Noriu tai nutraukti, jeigu skausmas pasidarys nepakeliamas“, – sako 63-erių Melanie S. Moteris serga paskutinės stadijos plaučių vėžiu ir baiminasi, kad gali pati nebepajėgti ryti maistą, o vėliau ir uždusti. Ši galimybė paskatino Melanie apsvarstyti pagalbinę savižudybę.

Iki 2015 m. metų veikę konsultavimo centrai turėjo būti uždaryti, kai Vokietijos parlamentas priėmė pagalbinę savižudybę draudžiantį įstatymą. Juo buvo siekiama sustabdyti grupes ar asmenis, kuriančius įvairias verslo formas, padedant žmonėms mirti už pinigus. Praktiškai tai reiškė draudimą teikti bet kokios rūšies „pasikartojančią“ pagalbą.

Aukščiausiasis Vokietijos teismas trečiadienį nutarė, kad baudžiamojo kodekso 217 straipsnis, draudžiantis pagalbinę savižudybę, yra nesuderinamas su Konstitucija ir vėl įteisino pagalbines savižudybes, kaip ir buvo numatyta anksčiau.

Šis nuosprendis atveria duris teisės aktams, kurie leistų gydytojams patarti pacientams dėl šios galimybės ir aprūpinti juos vaistais, tačiau jų patiems netaikyti. Teismas nustatė, kad asmenys turi teisę į apsisprendimą nutraukti gyvybę, įskaitant ir laisvę pasinaudoti trečiųjų šalių teikiamomis paslaugomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi