Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.26 13:56

Buvęs Trumpo gydytojas papasakojo, kaip prezidentui į maistą įmaišydavo daržovių

atnaujinta 14.06
ELTA, LRT.lt 2020.02.26 13:56

Buvęs Donaldo Trumpo asmeninis gydytojas Ronny`is Jacksonas papasakojo, kaip griebdavosi gudrybių, kad JAV prezidento valgiaraštyje būtų daugiau daržovių ir jis (valgiaraštis) būtų sveikesnis.

Pavyzdžiui, į prezidentui patiekiamą bulvių košę būdavo įmaišoma kalafiorų.

Dar 2018 metų pradžioje gydytojas tikino, kad prezidento sveikata yra puiki, o psichinė būklė nepriekaištinga. Be kita ko, R. Jacksonas tada sakė, kad D. Trumpas, turint omenyje jo nuostabius genus, galėtų sulaukti 200 metų – jei tik geriau maitintųsi.

Tačiau tikslo, kad prezidentas atsikratytų 10-15 svarų (4,5-6,8 kg), pasiekti nepavyko. Vėliau atliktas D. Trumpo sveikatos patikrinimas parodė, kad prezidentas priaugo svorio. R. Jacksonas taip pat bandė Baltuosiuose Rūmuose įdiegti treniruoklius, kuriais sportuoti būtų galėjęs D. Trumpas, bet tai nepadėjo JAV vadovui.

„Mes darėme ledus mažiau prieinamus ir dėjome kalafiorus į bulvių košę“, – gydytoju žodžius cituoja „Sky News“.

JAV žiniasklaidoje vis pasirodo straipsnių apie D. Trumpo silpnybę greitajam maistui ir nenorą valgyti daržoves. Atlikęs pirmąją JAV prezidentu tapusio D. Trumpo medicininę apžiūrą, R. Jacksonas tada konstatavo, kad D. Trumpo sveikata yra puiki, ir prie to prisideda jo genai.

Kai D. Trumpas vyksta į užsienio vizitus, jį priimančios šalys įprastai stengiasi patiekti mėgstamą JAV prezidento patiekalą – jautienos kepsnį su mažais pomidorų padažo buteliukais, rašo CNN.

Kol kas neskelbiama, kokie patiekalai buvo patiekiami D. Trumpui jo vizito Indijoje metu vasario mėnesio gale.

D. Trumpas 2018 metais pasiūlė R. Jacksoną į sekretoriaus karo veteranų reikalams postą. Tačiau jis savo kandidatūrą atsiėmė, kai buvo apkaltintas alkoholio vartojimu darbo vietoje. Tada jis atsisakė ir prezidento asmeninio gydytojo pareigų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi