Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.26 11:04

Berlyne viešinti Clinton pareiškė, kad pasauliui trūks Merkel

ELTA 2020.02.26 11:04

Buvusi JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton mano, kad tarptautinei politikai trūks Angelos Merkel, kai baigsis jos kadencija.

„Aš esu visiška jos gerbėja – ne tik dėl jos politinių laimėjimų, bet ir dėl jos lyderystės“, – sakė H. Clinton, kuri šiuo metu lankosi Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje. A. Merkel, anot jos, yra ypatinga lyderė „ir aš manau, kad jos trūks“.

H. Clinton pasakojo su A. Merkel susipažinusi dar 1993 metais. Kai ji 2009-2013 metais buvo JAV valstybės sekretorė, jos esą matėsi dažniau.

„Ji buvo tvirtas Europos ir transatlantinio aljanso balsas“, – kalbėjo H. Clinton apie A. Merkel. Ir ji buvo sėkminga premjerė, vedusi šalį per pakilumus ir nuosmukius.

Patarimų laikotarpiui po to, kai A. Merkel baigs kadenciją, H. Clinton savo politikos kolegei duoti nenorėjo – išskyrus vieną: „Aš galvoju, kad ji užsitarnavo labai ilgas atostogas“. Dabartiniais duomenimis, A. Merkel postą paliks po kitų Bundestago rinkimų 2021-aisiais – vyriausybei ji bus vadovavusi 16 metų.

H. Clinton į kino festivalį Berlyne atvyko dalyvauti serialo „Hillary“ premjeroje. Keturių dalių dokumentiniame filme kino kūrėja Nanette Burstein piešia 72-ejų H. Clinton portretą – nuo jos vaikystės iki 2016 metų prezidento rinkimų kampanijos. Juostoje be draugų ir politinių bendražygių kalba ir H. Clinton vyras, buvęs JAV prezidentas Billas Clintonas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi