Pasaulyje

2020.02.26 10:16

Prancūzijoje nuo koronaviruso mirė pirmas šalies pilietis

atnaujinta 11.43
ELTA, BNS2020.02.26 10:16

Vienas 60-metis tapo pirmuoju Prancūzijos piliečiu, mirusiu dėl naujojo koronaviruso infekcijos komplikacijų, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekspertas Bruce`as Aylwardas, vadovavęs tarptautinei ekspertų misijai į Kiniją, sako, kad pasaulis dar nepasirengęs suvaldyti koronaviruso.

Vyras, antradienio pavakare skubiai atvežtas į vieną Paryžiaus ligoninę sunkios būklės, mirė praeitą naktį ir tapo iš viso antrąja koronaviruso auka šalyje, nurodė sveikatos apsaugos viceministras Jerome`as Salomonas.

Oficialiais antradienio duomenimis, visame pasaulyje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius viršija 81 tūkst., nuo jo mirė jau 2762 žmonės.

Įtarimai Austrijoje

Austrijos Karintijos žemėje, įtariama, kad nuo koronaviruso infekcijos mirė 56 metų atostogautoja iš Italijos. Apartamentų kompleksas, kuriame gyveno moteris, uždarytas, skelbia austrų žiniasklaida.

Austrijoje atliekami tolesni tyrimai moters mirties priežasčiai nustatyti. Jų rezultatų tikimasi trečiadienį.

Apartamentų kompleksas uždarytas. Gyventojams neleidžiama išeiti iš pastato. Jie taip pat tiriami. Policija aiškinasi galimus moters kontaktus su kitais asmenimis. Vyksta pasikeitimas informacija tarp tarnybų, taip pat Austrijos ir Italijos, kad būtų galima imtis visų kitų reikalingų veiksmų.

Vokietijoje paciento būklė kritinė

Vokietijos tarnybos trečiadienį informavo, kad vieno vyro, kuriam buvo diagnozuota naujojo koronaviruso infekcija COVID-19, būklė yra kritinė ir kad jis buvo išvežtas gydyti į specializuotą ligoninę Diuseldorfe.

Vakarinės Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės sveikatos apsaugos ministerija nurodė, kad šis vyras pirmadienį buvo hospitalizuotas dėl sunkaus plaučių uždegimo Erkelenco mieste netoli sienos su Nyderlandais.

Nustačius koronaviruso infekciją, pacientas buvo izoliuotas intensyviosios terapijos skyriuje, o vėliau perkeltas į Diuseldorfo universiteto ligoninę. Vyro žmona taip pat buvo izoliuota, įtariant koronaviruso infekciją, nes jai pasireiškė ligos simptomų.

Vokietijos naujienų agentūra DPA pranešė, kad pacientas yra įžengęs į 5-ą dešimtį vyras ir kad jis iš anksčiau sirgo kita liga.

Nyderlandų sveikatos apsaugos pareigūnai trečiadienį aiškinasi, kur lankėsi vienas vyras iš Vokietijos, kuriam buvo diagnozuota koronaviruso infekcija, paaiškėjo, kad praeitą savaitę jis pabuvojo pietinėje Limburgo provincijoje.

PSO ekspertas įspėja, kad pasaulis nepasirengęs

Naujojo koronaviruso epidemija trečiadienį dar sustiprėjo, Pietų Korėjoje užsikrėtimo atvejų skaičius perkopė tūkstantį, padaugėjo mirčių nuo šios infekcijos Irane, ji išplito į dar kelias anksčiau nepaveiktas šalis.

Tai išprovokavo niūrius įspėjimus, kad pasaulis nepasiruošęs suvaldyti susirgimo, vadinamo COVID-19.

Virusas SARS-CoV-2 sparčiai išplito kai kuriuose Azijos, Europos ir Artimųjų Rytų regionuose, nors epidemijos pirminiame židinyje Kinijoje naujų užsikrėtimo atvejų ir mirčių skaičius mažėja.

Siekiant sustabdyti infekcijos plitimą buvo izoliuoti dešimtys miestų ir gyvenviečių, o keliuose Kanarų salų ir Austrijos viešbučiuose dėl įtariamų COVID-19 atvejų antradienį įvestas karantinas.

Irane, paskelbusiame apie beveik 100 užsikrėtimo atvejų ir 15 mirčių, naujuoju koronavirusu pranešė užsikrėtęs netgi sveikatos apsaugos viceministras Irajas Harirchi.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) būstinėje Ženevoje B. Aylwardas, vadovavęs tarptautinei ekspertų misijai į Kiniją, gyrė drastiškas karantino ir viruso plitimo stabdymo priemones, kurių ėmėsi ši šalis.

Tačiau ekspertas žurnalistams sakė, kad kitos valstybės „tiesiog nepasiruošusios“ suvaldyti infekcijos protrūkio.

„Privalote būti pasirengę tvarkytis su tuo dideliu mastu... Ir tai turi būti padaryta greitai“, – sakė B. Aylwardas.

Dėl šio viruso Kinijoje jau mirė 2 715 žmonių, juo užsikrėtė per 78 tūkstančius. Trečiadienį buvo pranešta apie 52 naujus mirties atvejus – tai mažiausias mirčių skaičius per tris savaites. Visos mirtys užregistruotos epidemijos epicentre – Hubėjaus provincijoje.

Nacionalinė sveikatos apsaugos komisija taip pat pranešė apie sumažėjusį naujų užsikrėtimo atvejų skaičių – buvo užregistruoti 406 nauji infekcijos atvejai, ir tik penki iš jų – ne Hubėjaus provincijoje. Tai stiprina viltį, kad likusioje šalies dalyje sėkmingai stabdomas viruso plitimas.

Kitur pasaulyje COVID-19 jau pareikalavo daugiau nei 40 gyvybių, užregistruota 2 700 užsikrėtimo atvejų.

Liga išplito į dešimtis valstybių. Austrija, Kroatija ir Šveicarija yra naujausios šalys, paskelbusios, kad jas taip pat jau pasiekė koronavirusas.

Dėl epidemijos įvedami kelionių suvaržymai, atšaukiami sporto renginiai, o nerimas dėl viruso plitimo toliau smukdo akcijų indeksus.

PSO paragino šalis „ruoštis galimai pandemijai“ – šiuo terminu vadinama epidemija, išplintanti už valstybių sienų ir žmones paveikianti pasauliniu lygiu.

Ypatingas pavojus kyla skurdžioms valstybėms, įspėjo PSO.