Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.26 09:39

Tapęs prezidentu, Sandersas neleistų Rusijai kištis į rinkimus

BNS, ELTA 2020.02.26 09:39

Pirmaujantis Demokratų partijos kandidatas varžytis lapkritį vyksiančiuose prezidento rinkimuose Bernie Sandersas pareiškė, kad jeigu bus išrinktas valstybės vadovu, nebeleis Rusijai kištis į rinkimus.

„Leiskite man pasakyti ponui Putinui (Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui), bandžiusiam kištis į 2016-ųjų rinkimus ir užsiundyti amerikiečius vienus ant kitų: „Ei, pone Putinai, jeigu aš būsiu prezidentas, patikėkite, jūs daugiau nesikišite į rinkimus“, – sakė kairiųjų pažiūrų senatorius per debatus Čarlstone Pietų Karolinoje.

Taip jis atsakė į kito demokratų pretendento, buvusio Niujorko mero Michaelo Bloombergo žodžius, esą Rusija padeda B. Sandersui per rinkimų kampaniją.

„V. Putinas mano, kad Jungtinių Valstijų prezidentu turi būti D. Trumpas (JAV prezidentas Donaldas Trumpas). Būtent todėl Rusija jums padeda – kad pralaimėtumėte jam“, – sakė M. Bloombergas, kreipdamasis į senatorių.

2019 metų kovą specialiojo prokuroro Roberto Muellerio (Roberto Miulerio) tyrėjų komanda pristatė ataskaitą dėl Rusijos kišimosi į 2016 metų JAV prezidento rinkimų kampaniją.

Ataskaitoje daroma išvada, jog D. Trumpas nebuvo slapta susimokęs su Rusijos žvalgyba, bandžiusia jo naudai paveikti 2016 metų prezidento rinkimus.

Sulaukė daugiau kritikos

Tai buvo jau dešimtieji demokratų TV debatai. Jie vyko prieš svarbius pirminius rinkimus Pietų Karolinoje. Debatuose Čarlstone dalyvavo septyni iš aštuonių likusių demokratų kandidatų. Kovoje dėl demokratų kandidato nominacijos po pirminių rinkimų trijose valstijoje pirmauja kairysis senatorius B. Andersas.

Nuosaiki senatorė Amy Klobuchar ir buvęs meras Pete‘is Buttgiegas, be to, kritikavo B. Sanderso pasiūlymus dėl įstatymu įtvirtinto sveikatos draudimo visiems piliečiams. Tokie planai esą neįmanomi finansiškai.

Senatorė Elizabeth Warren, kuri kaip ir B. Sandersas, yra kairių pažiūrų, sakė, kad pasisako už „progresyvias idėjas“, kaip ir B. Sandersas. Tačiau ji esą, priešingai nei senatorius, iš esmės įsigilino į tokias temas, kaip griežtesnės taisyklės Volstrytui ir realistinė sveikatos sistemos reforma.

Kritika B. Sandersui nėra atsitiktinė: „demokratų socialistu“ pasivadinęs senatorius šiuo metu tarp demokratų yra aiškus favoritas. Jis pirmauja ir apklausose šalies mastu.

B. Sandersas kritiką savo atžvilgiu priėmė su ironija: „Aš šįvakar vis išgirstu savo pavardę. Aš klausiu savęs, kodėl“. Kartu jis energingai gynė savo politinius pasiūlymus.

Šeštadienį pirminiai demokratų kandidato rinkimai vyks Pietų Karolinoje. Po to vadinamąjį suerantradienį balsavimas vyks iš karto 14 valstijų. Demokratų kandidatas, kuris bus D. Trumpo varžovas rinkimuose, paaiškės partijos suvažiavime liepą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi