Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.26 07:01

Nustatytas pirmasis koronaviruso atvejis amerikiečiui

atnaujinta 09.30

Jungtinių valstijų kariuomenėje nustatytas pirmasis koronaviruso atvejis, Covid19 diagnozuotas 23-ejų kariui, dislokuotam Pietų Korėjoje.

Šiuo metu jis laikomas karantine, savo namuose.

Sveikatos specialistai jį prižiūri siekdami nustatyti ar jis neturėjo kontakto su kitais asmenimis, rašo CNN.

Dėl koronaviruso protrūkio San Francisko meras Londonas Breedas paskelbė nepaprastąją padėtį mieste.

Nors San Franciske nebuvo patvirtintų koronavirusino atvejų, tačiau L. Breedas teigia, kad miestui reikia pasiruošti, jei virusas pasklistų, rašo Business Insider.

Nepaprastoji padėtis leidžia miestui skubiai reaguoti ekstremalias situacijas, nukreipti darbuotojus ir išteklius kilus protrūkiui San Fransiske.

Antradienį Ligų kontrolės ir prevencijos centrų pareigūnai perspėjo, kad koronaviruso protrūkis JAV bus neišvengiamas.

Koronaviruso plitimas pasaulyje

Sveikatos komisija Pekine trečiadienį pranešė, kad kronavirusas čia pražudė dar 52 žmones. Bendras aukų Kinijoje skaičius pasiekė 2 715. Naujų susirgimų padaugėjo 406 iki 78 000.

Visi nauji mirties atvejai ir beveik visos naujos infekcijos registruotos labiausiai epidemijos paveiktoje Hubėjaus provincijoje. Likusiai šalies daliai teko tik penkios naujos infekcijos.

Brazilijoje antradienį galimai užregistruotas pirmasis koronaviruso atvejis, tviteryje pranešė šalies Sveikatos ministerija. Tai gali būti ir apskritai pirmasis atvejis Pietų Amerikoje.

Oficialiame ministerijos pranešime teigiama, kad tiriamas atvejis San Paule. Čia į medikus kreipėsi 61 metų vyras, kuris vasario 9-21 dienomis lankėsi Šiaurės Italijoje ir kuriam pasireiškė tokie ligos simptomai, kaip kosulys. Jis izoliuotas namuose.

Salvadoras uždraudė į šalį atvykti asmenims iš Italijos ir Pietų Korėjos. Salvadoro piliečiai ir diplomatai, atvyksiantys iš šių šalių, 30 dienų turės praleisti karantine, tviteryje rašė prezidentas Nayibas Bukelė.

Pietų Korėjoje fiksuota daugiausiai viruso atvejų už Kinijos ribų. Bendras infekuotų asmenų skaičius čia išaugo iki 1 146. Mirčių padaugėjo iki 10. Iš naujų atvejų 134 fiksuoti Tegu mieste, kur yra Shincheonji bažnyčia, kuri siejama su viruso protrūkiu.

JAV didmiestis San Franciskas, baimindamasis viruso, paskelbė ekstremalią padėtį. Tai „proaktyvus“ žingsnis, antradienį pranešė miesto valdžia. Nors tarp San Francisko gyventojų kol kas nėra patvirtintų atvejų, tačiau globali padėtis esą greitai kinta ir būtina stiprinti prevenciją.

Paskelbus ekstremalią padėtį, rimtu atveju galima greitai mobilizuoti pinigines lėšas ir kitas pagalbos priemones.

Japonijos Hokaido prefektūroje, anot naujienų agentūros „Kyodo“, nuo ketvirtadienio kelioms dienoms uždaromos visos valstybinės pradinės ir vidurinės mokyklos. Regione iki šiol patvirtinti 35 užsikrėtimo virusu atvejai. Tarp infekuotųjų yra moksleivių, mokytojų ir mokyklinių autobusų vairuotojų. Japonijos vyriausybė žada nusiųsti į Hokaidą specialistų komandą, kad suvaldytų didžiausią susirgimų skaičių už Tokijo ribų.

Koronavuruso epidemijai kilus Italijoje, apie sukėlėją praneša vis daugiau Europos šalių. Apie Covid-19 atvejus antradienį skelbė Austrija, Kroatija, žemyninė Ispanija ir Šveicarija. Virusas gresia išplisti ir Persijos įlankose regione.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi