Pasaulyje

2020.02.25 20:10

Italijoje koronavirusu užsikrėtė per 300 žmonių, 11 mirė

atnaujinta 20.21
BNS, ELTA2020.02.25 20:10

Italijoje gydytojai nustatė jau 322 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejus, o 11 šių pacientų mirė, antradienį pranešė šalies žiniasklaida.

Anksčiau antradienį buvo skelbta apie 316 užsikrėtusių ir septynis mirusius pacientus.

Antradienio vakaro duomenimis, sunkiausia padėtis išlieka šiauriniame Lombardijos regione, kur virusu SARS-CoV-2 užsikrėtė 240 žmonių ir devyni mirė, taip pat kaimyniniame Veneto regione (43 užsikrėtę, vienas miręs).

Koronoviruso infekcijos (COVID-19) atvejų taip pat užfiksuota Emilijos-Romanijos, Pjemonto, Lacijaus, Trentino-Alto Adžidžės, Ligūrijos, Toskanos ir Sicilijos regionuose. Šiuo metu koronaviruso protrūkis Italijoje yra didžiausias Europoje.

Nuo praeitos savaitės šalyje smarkiai pagausėjus užsikrėtimo koronavirusu atvejų Italijos opozicija kaltina vyriausybę, kad nebuvo laiku imtasi atitinkamų prevencijos priemonių.

Sienų uždaryti neketina

Italija ir jos kaimynės susitikimo dėl koronaviruso metu susitarė neuždaryti valstybių sienų, nes tokia priemonė esą būtų neproporcinga ir neefektyvi, antradienį pranešė sveikatos apsaugos ministrai.

Sprendimas priimtas skubaus susitikimo Romoje metu. Jame dalyvavo Italijos sveikatos ministras Roberto Speranza ir sveikatos ministrai iš Austrijos, Kroatijos, Prancūzijos, Vokietijos, Slovėnijos ir Šveicarijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt