Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.25 18:19

Nyderlandų geležinkeliai išmokėjo 32 mln. eurų Holokausto aukų šeimoms

ELTA 2020.02.25 18:19

Nyderlandų valstybinė geležinkelių kompanija „Nederlandse Spoorwegen“ (NS) išmokėjo apie 32 mln. eurų kompensacijų Holokausto aukų šeimoms. Tai antradienį pranešė bendrovės atstovai.

Praėjusių metų birželį kompanija įsipareigojo išmokėti kompensacijas už tai, kad Antrojo pasaulinio karo metais prisidėjo prie žydų ir čigonų gabenimo į koncentracijos stovyklas.

NS išnagrinėjo apie 4 tūkst. prašymų, kuriuos pateikė išgyvenusieji Holokaustą ir jo aukų artimieji, jiems visiems išmokėtos kompensacijos nuo 5 tūkst. iki 15 tūkst. eurų.

1940 metais Vokietijai okupavus Nyderlandus, kompanija NS vykdė nacistų nurodymą deportuoti žydus į Vesterborko koncentracijos stovyklą. Ten buvo išvežti maždaug 107 tūkst. žmonių. Vėliau žmonės buvo gabenami į Aušvicą, Sobiborą ir kitas mirties stovyklas. Pranešama, kad už žydų transportavimą NS tada gavo iš nacistų didelę sumą, dabar ji vertinama maždaug 2,5 mln. eurų.

2005 metais NS oficialiai prisipažino bendradarbiavusi su nacistais ir atsiprašė už savo vaidmenį deportuojant žmones.

Kompanija manė, kad dėl kompensacijos gali kreiptis apie 500 išgyvenusiųjų ir maždaug 5 tūkst. žuvusiųjų artimųjų. Pasak „Deutsche Welle“, bendrovė buvo pasirengusi išmokėti jiems iki 50 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi