Pasaulyje

2015.09.23 12:14

Popiežius atvyko pirmojo vizito į JAV

BNS, LRT.lt 2015.09.23 12:14

Popiežius Pranciškus antradienį atvyko savo pirmojo vizito į Jungtines Valstijas, o per šią šešių dienų trukmės viešnagę, be kita ko, Baltuosiuose rūmuose susitiks su prezidentu Baracku Obama ir pasakys kalbą Kongrese.

Šeimos lydimas B. Obama kartu su viceprezidentu Joe Bidenu ir episkopato vadovais pasitiko 78 metų argentinietį pontifiką Andrewso oro pajėgų bazėje šalia Vašingtono.

Šventajam Tėvui, kuris vilkėjo tradicinį baltą abitą, išlipus iš lėktuvo, minia susirinkusiųjų jį pasveikino džiaugsmingais šūksniais.

B. Obama, pirmoji ponia ir prezidento dukros Malia bei Sasha iš lėktuvo išlipusiam Popiežiui Pranciškui, kuriam buvo patiestas raudonas kilimas, paspaudė ranką. Tuomet popiežius nuėjo pasisveikinti su kitais jo pasveikinti susirinkusiais aukštais pareigūnais bei dvasininkais.

Parade Vašingtone, sveikinusiame popiežių, dalyvavo 200 tūkst. žmonių, dauguma jų – ispanai. Popiežiaus darbotvarkė daug pasako apie Amerikos Bažnyčią, kuri niekada nebuvo stipresnė, nei yra dabar. Tai įrodo katalikų Bažnyčios dydis – beveik pusė amerikiečių vienaip ar kitaip susiję su šiuo tikėjimu.

Katalikybės stiprėjimą rodo ir vis didėjantis politikų katalikų skaičius, įskaitant ir trečdalį Atstovų rūmų.

Tačiau sekso skandalai, bloga lyderystė ir sekuliarizacija pakenkė Bažnyčiai: Amerikoje yra ir daug katalikybės atsisakiusių gyventojų.