Pasaulyje

2020.02.25 14:41

Pranešimus, kad Rusija jau kišasi į JAV rinkimus, Trumpas vadina afera

BNS2020.02.25 14:41

Donaldas Trumpas didele žvalgybininkų bendruomenės ir Demokratų partijos afera pavadino žiniasklaidos informaciją, kad Rusija jo naudai bando kištis į JAV 2020 metų prezidento rinkimus.

„Amerikiečių žvalgybininkai pervertina Rusijos pastangas padėti Trumpui“, – savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ parašė JAV prezidentas.

Paminėdamas pirmaujantį demokratų pretendentą varžytis su juo rinkimuose Bernie Sandersą, D. Trumpas rašė: „Jie neva pasakė išprotėjusiam Bernie, kad Rusija žiūri į jį, o ne į mane. Visa tai – didelė žvalgybos ir demokratų afera. Jie nori, kad Bernie pasitrauktų [iš rinkimų kovos] ir nekenčia Trumpo.“

Praėjusią savaitę JAV žiniasklaida pranešė, kad JAV Kongreso nariai per specialų posėdį buvo informuoti apie Rusijos bandymus paveikti šiemetinių JAV prezidento rinkimų rezultatus palaikant D. Trumpą, siekiantį, kad demokratų kandidatu rinkimuose taptų senatorius B. Sandersas.

Tačiau vėliau pasirodė pranešimų, jog Kongreso nariai tikriausiai neteisingai interpretavo informaciją ir kad iš tikrųjų jiems tebuvo pranešta, kad Rusija teikia pirmenybę tolesniam darbui su D. Trumpu, o ne su kitu prezidentu, bet realių bandymų padėti dabartiniam JAV lyderiui kol kas nebuvo.

Laikraštis „The Washington Post“, remdamasis savo šaltiniais, anksčiau rašė, kad Rusija siekia paremti B. Sandersą. Laikraščio duomenimis, apie Rusijos veiksmus šia kryptimi buvo informuoti pats B. Sandersas, D. Trumpas ir JAV įstatymų leidėjai.

„The Washington Post“ nenurodė, kaip konkrečiai pasireiškia Rusijos parama.

Tačiau D. Trumpas skundėsi, kad nebuvo informuotas apie B. Sanderso rėmimą.

„Kaip pranešama, Kremlius ketina padėti Bernie Sandersui užimti Baltuosius rūmus. Kodėl man niekas apie tai nepasakė?“ – tviteryje rašė D. Trumpas.

B. Sandersas, komentuodamas minėtą pranešimą, pareiškė: „Jei atvirai, tai manęs nejaudina, ką [Rusijos prezidentas Vladimiras] Putinas norėtų matyti prezidentu.“

„Štai kokia žinia Rusijai: laikykitės atokiai nuo Amerikos rinkimų“, – pareiškė senatorius.

„Būdamas prezidentu užtikrinsiu, kad jūs būtent taip ir elgtumėtės“, – sakoma B. Sanderso pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt