Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.25 14:07

Patvirtinti pirmi užsikrėtimai koronavirusu Katalonijoje, Austrijoje, Kroatijoje ir Šveicarijoje

atnaujinta 19.17
LRT.lt, BNS, ELTA 2020.02.25 14:07

Antradienį buvo patvirtinas pirmasis užsikrėtimas koronavirusu žemyninėje Ispanijos teritorijoje esančios Katalonijos sostinėje Barselonoje, praneša „La Vanguardia“. Netrukus pranešta apie užsikrėtimą Šveicarijos Tičino kantone, rašo „Sky News“

Tai jau ketvirtas patvirtintas užsikrėtimas koronavirusu Ispanijoje. Šalies sveikatos ministras nurodė, kad Barselonoje koronavirusas nustatytas neseniai iš šiaurinės Italijos grįžusiai moteriai.

Šveicarija antradienį pranešė apie pirmąjį užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejį.

Šis pacientas yra į 8-ą dešimtį įžengęs vyras, užsikrėtęs per netoli Milano, kur jis vasario 15-ąją dalyvavo viename renginyje, žurnalistams sakė federalinio sveikatos apsaugos biuro vadovas Pascalis Strupleris.

Pacientas gyvena itališkai kalbančiame Tičino kantone, besiribojančiame su Italija. Vasario 17-ąją, kai pasireiškė pirmieji ligos simptomai, jis buvo su savo šeima.

Užsikrėtęs pacientas dabar laikomas izoliuotas ligoninėje. Visi, turėję su juo kontaktų nuo vyro grįžimo iš Milano, bus patikrinti ir dvi savaites laikomi karantine.

„Jo sveikatos būklė gera“, – sakoma sveikatos apsaugos biuro pranešime. Ten pat teigiama, kad koronaviruso išplitimo Šveicarijoje grėsmė tebelaikoma „vidutine“.

Vis dėlto biuras pridūrė, kad dėl šalies artumo Italijai „didėja tikimybė, kad bus diagnozuota kitų atvejų“.

Šveicarija pirmadienį sakė, kad šalyje laikomasi „padidinto budrumo“ dėl protrūkio Italijoje.

Iki šiol šalyje buvo patikrinta 300 asmenų, kuriems buvo įtartas užsikrėtimas naujuoju virusu SARS-CoV-2, bet visi tyrimai buvo neigiami.

Vyriausybė pirmadienį nurodė suintensyvinsianti pacientų, kuriems pasireiškė į gripo panašūs simptomai, tikrinimą, tai pat dėsianti pastangas pasienio punktuose perspėti apie prevencijos priemones.

Antradienį taip pat buvo pranešta apie nustatytą koronaviruso atvejį Tenerifės saloje, kur buvo karantinuota 1 tūkst. viešbučio svečių.

Anksčiau pirmieji koronaviruso užsikrėtimai antradienį buvo nustatyti Austrijoje ir Kroatijoje.

Austrijos žiniasklaida cituoja šalies Vyriausybės pareigūną, kuris esą tvirtina, kad vakariniame Tirolio regione, esančiame pasienyje su Italija, patvirtinti 2 užsikrėtimai koronavirusu.

Abu žmonės savarankiškai kreipėsi į Austrijos medicinos įstaigas dėl aukštos temperatūros. Jų būklė yra stabili. Preliminariais duomenimis, vienas iš infekuotųjų atvyko iš Lombardijos regiono Italijos šiaurėje, kur taip pat nustatyta užsikrėtimo atvejų.

Anksčiau Austrija neįsileido traukinio iš Italijos dėl koronaviruso plitimo baimės. Šalies valdžia taip pat svarsto sugrąžinti sienų kontrolę, bet Europos Komisijos atstovai nurodo, kad kol kas judėjimo Šengeno erdvėje ribojimų ES įvesti nesvarstoma.

Kroatijos ministras pirmininkas Andrejus Plenkovičius pareiškė, kad šalyje patvirtintas pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis. Tai pranešė laikraštis „Jutarnji list“.

„Koronavirusas diagnozuotas jaunuoliui. Jis serga nesunkiai“, – sakė premjeras. Leidinio žiniomis, infekuotasis gydomas ligoninėje.

Visuomeninis transliuotojas HRT citavo sveikatos apsaugos ministrą Vili Berošą, sakiusį, kad užsikrėtęs vyras yra Zagrebo gyventojas, neseniai pabuvojęs Milane – mieste šiaurės Italijos regione, apimtame šiuo metu didžiausio koronaviruso protrūkio Europoje. V. Berošas stengėsi nesureikšminti pavojaus visuomenei.

„Šis susirgimas panašus į gripą. Didesnio sergamumo arba komplikacijų nesitikima. Sveikatos apsaugos tarnybos pasiruošusios daryti viską, kad užtikrintų mūsų žmonių saugumą“, – pabrėžė jis.

Slovakijos premjeras neužsikrėtęs

Slovakijos ministras pirmininkas Peteris Pellegrinis, šeštadienį paguldytas į ligoninę po to, kai grįžo iš Europos Sąjungos viršūnių susitikimo smarkiai karščiuodamas ir persišaldęs, kategoriškai neigia socialiniuose tinkluose ir Vakarų Europos žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus, jog jam nustatytas koronavirusas.

Tai antradienį žurnalistams pareiškė Slovakijos vyriausybės spaudos tarnybos atstovai.

„Tai visiškai neatitinka tikrovės, - sakė jis. – Pats premjeras pavadino tai (pranešimus apie jo savijautą) visiška nesąmone“.

Antradienį buvo pranešta apie 3-ią užsikrėtimą koronavirusu Ispanijoje – tai iš šiaurinio Italijos regiono į Tenerifę atostogauti atvykęs italų medikas.

Italijoje koronavirusas jau nusinešė 7 žmonių gyvybes, o dėl jo plitimo šiauriniuose šalies regionuose premjeras Giuseppe Conte iš dalies apkaltino vienos ligoninės administraciją.

Antradienį užsikrėtimai koronavirusu buvo patvirtinti ir Italijos Toskanos regione bei Sicilijoje.

Užsikrėtė ministras

Irano sveikatos apsaugos ministro pavaduotojas užsikrėtė naujuoju koronavirusu, antradienį pranešė vienas ministerijos pareigūnas, šiitišką respubliką apėmus dideliam šios ligos protrūkiui.

„Pono Harirchi, sveikatos apsaugos ministro, pavaduotojo, kuris buvo kovos su koronavirusu priešakinėse linijose, tyrimo dėl koronaviruso rezultatas buvo teigiamas“, – per „Twitter“ parašė sveikatos apsaugos ministro patarėjas žiniasklaidos reikalams Alireza Vahabzadeh.

Viceministras Irajas Harirchi per pirmadienį surengtą spaudos konferenciją su vyriausybės atstovu spaudai Ali Rabiei retkarčiais sukosėdavo ir atrodė išpiltas prakaito.

Jau 9-ame Italijos regione

Užsikrėtimo koronavirusu atvejis patvirtintas ir Italijos Šiaurės vakaruose esančiame Ligūrijos regione. Tai jau devintasis šalies regionas, pranešęs apie susirgimo koronavirusu atvejus.

Koronavirusu užsikrėtė 70-erių moteris, gyvenanti Alasijaus pajūrio mieste, maždaug 100 km į vakarus nuo regiono sostinės Genujos, tviterio paskyroje rašė Ligūrijos regiono atstovai.

Moteris izoliuota ligoninės palatoje, jos būklė gera. Jos mėginiai nusiųsti į specializuotą centrą Romoje, kur bus atliktas galutinis patvirtinimas, teigė regiono pareigūnai.

Regiono valdžia informavo šiuo metu ieškanti kontaktą su užsikrėtusia moterimi galimai turėjusių asmenų, kai moteriai buvo suteikta pirmoji pagalba regiono ligoninėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi