Pasaulyje

2020.02.25 13:37

ES ministrai patvirtino, kad su Britanija toliau derėsis „Brexito“ derybininkas Barnier

atnaujinta 15.48
BNS 2020.02.25 13:37

Europos Sąjungos ministrai antradienį Briuselyje oficialiai patvirtino vyriausiojo derybininko Michelio Barnier įgaliojimus artėjant kitą savaitę prasidėsiančioms sunkioms deryboms dėl Jungtinės Karalystės būsimų santykių su bloku, informavo keli šaltiniai.

JK šiuo metu rengia savo pačios derybų įgaliojimus, kurie turėtų būti paskelbti ketvirtadienį.

Praėjusio mėnesio pabaigoje JK išstojo iš ES pagal „Brexito“ susitarimą, reglamentuojantį pereinamąjį laikotarpį, per kurį turi būti surengtos rimtos derybos dėl prekybos, saugumo ir gynybos.

Susitarė ir JK

Britų ministrų kabineto aukšto rango nariai antradienį patvirtino Jungtinės Karalystės mandatą prekybos deryboms su Europos Sąjunga, sakė ministro pirmininko Boriso Johnsono atstovas.

„Tai buvo labai sklandus procesas sutarti dėl mūsų požiūrio, atkursiančio mūsų ekonominę ir politinę nepriklausomybę“, – žurnalistams sakė atstovas.

Pasak jo, vyriausybės požiūris yra grindžiamas esamais laisvosios prekybos susitarimais tarp ES ir kitų šalių.

B. Johnsonas pirmininkavo vyriausybės aukšto rango narių „Brexito“ komitete susitikimui.

Briuselyje ES ministrai antradienį oficialiai priėmė savo bendrą derybinį mandatą prieš derybas su britais, kurių metu turi būti apibrėžti būsimi bloko santykiai su jau buvusia nare JK, naujienų agentūrai AFP sakė keli šaltiniai.

„Laukiame [galimybės] konstruktyviai dirbti su ES po jų mandato paskelbimo“, – sakė B. Johnsono atstovas.

„Pagrindinis JK tikslas šiose derybose yra užtikrinti, kad 2021 metų sausio 1-ąją atkurtume savo ekonominę ir politinę nepriklausomybę, – sakė jis. – Šių metų pabaigoje turėsime bendrą rinką ir muitų sąjungą, ir atsiimsime savo įstatymų bei savo prekybos kontrolę.“

JK mandatas bus paskelbtas ketvirtadienį. Derybos su ES Briuselyje prasidės pirmadienį, o antroji jų fazė įvyks Londone vėliau kovo mėnesį.

Derybos apims prekybos, saugumo ir gynybos sritis. Jų metu turi būti nuspręsta, kokie bus ES ir JK ryšiai Britanijai sausio 31-ąją išstojus iš bloko.

B. Johnsonas, prieš derybas vykdydamas diplomatinę kampaniją, antradienį Dauningo gatvėje turi priimti Austrijos kanclerį Sebastianą Kurzą.