Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.25 11:34

Tyrėjai rado liudininką, savo akimis mačiusį MH17 lėktuvo numušimą virš Rytų Ukrainos

LRT.lt 2020.02.25 11:34

Tarptautinė jungtinė tyrėjų komanda (JIT) paskelbė, kad rado liudininką, savo akimis mačiusį, kaip 2014 m. buvo paleista „Buk“ raketa, kuri numušė virš Rytų Ukrainos skridusį Malaizijos avialinijų MH17 lainerį, rašo „Hromadske“.

Katastrofos metu žuvo visi 298 lėktuvu skridę žmonės. 2014 m. liepos 17 d. virš Rusijos vadovaujamų ir remiamų separatistų kontroliuojamos vietovės Ukrainos rytuose esančiose Donecko apylinkėse buvo numuštas MH17 lėktuvas.

Nyderlandų teismas kovą pradės nagrinėti lėktuvo numušimo bylą. Tyrėjai teigia neabejojantys, kad raketa buvo paleista iš rusiškos „Buk“ raketų sistemos.

Nepriklausomų „Bellingcat“ tyrėjų duomenys rodo, kad raketų sistema į Rytų Ukrainą atkeliavo iš Rusijos Kursko 53-iosios priešlėktuvinės gynybos brigados.

Jie taip pat pabrėžė, kad Rusija nebendradarbiavo bylos tyrime visus 5 metus, rašo „Hromadske”.

2019 m. tyrėjų komanda paviešino įtariamųjų dėl lėktuvo numušimo tapatybes: Igoris Girkinas (Strelkovas), Sergejus Dubinskis (Chmury), Olegas Pulatovas (Giurza arba Kalifas), Leonidas Charčenko (Kurmis). Jie įtraukti į tarptautinius ieškomų asmenų sąrašus.

Praėjusį birželį Ukrainos specialiosios pajėgos sučiupo Donecko priešlėktuvinių gynybinių sistemų operatorių Volodymyrą Cemachą, kuris vaizdo įraše girdimas sakantis „paslėpęs Buk“ raketų sistemą. Vėliau Ukrainos valdžia V. Cemachą iškeitė į ukrainiečius per apsikeitimą sulaikytaisiais su Maskva.

Nyderlandai paprašė Rusijos išduoti V. Cemachą, bet Kremlius atsisakė tai padaryti, rašo „Hromadske“.

Nepriklausoma „Bellingcat“ tyrėjų komanda jau anksčiau paskelbė vaizdo įrašus ir kitus įrodymus, kurie atskleidžia, kad MH17 orlaivis, skridęs iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą virš Rytų Ukrainos buvo numuštas iš Rusijos atgabenta „Buk“ raketų sistema. Rusija šiuos teiginius neigia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi