Pasaulyje

2020.02.25 10:54

Vokietijoje automobiliui įsirėžus į minią sužaloti 52 žmonės

atnaujinta 19.40
BNS2020.02.25 10:54

Vidurio Vokietijoje automobiliui išvakarėse įsirėžus į žmonių minią per karnavalą, buvo sužaloti 52 žmonės, tarp jų 18 vaikų, antradienį pranešė policija.

Įvykio kaltininko motyvai vis dar nėra žinomi.

„Tarp nukentėjusiųjų yra 18 vaikų,.. 35 žmonės tebėra gydomi ligoninėje, o 17 jau galėjo išvykti“, – socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė Heseno žemės policija.

Pirmadienio popietę 29-erių vyras automobiliu įsirėžė į minią per tradicinę vadinamojo „Rožių pirmadienio“ (Rosenmontag) karnavalo eiseną nedideliame Heseno žemės Volkmarseno mieste. Į įvykio vietą buvo išsiųstos didžiulės policijos ir gelbėtojų pajėgos.

Incidentas įvyko kelios dienos po toje pačioje Heseno žemėje įtariamo kraštutinių dešiniųjų pažiūrų vyriškio įvykdytų šaudynių, pareikalavusių 10 gyvybių. Ši nelaimė sukėlė būgštavimų dėl dar vieno išpuolio.

Tačiau pirmadienio incidento pareigūnai nevadina ataka. Jie sako, kad automobilį vairavęs Vokietijos pilietis pats yra sužeistas ir jo nebuvo galima apklausti iškart po įvykio.

Tuo metu Frankfurto prokurorai pradėjo tyrimą dėl įtarimų pasikėsinimu nužudyti.

Įvykio liudininkai pasakojo, kad sidabrinės spalvos automobilio vairuotojas apvažiavo gatvės užtvarą ir važiuodamas dideliu greičiu rėžėsi į minią.

Ant žemės gulintys vaikai

Liudininkai pasakojo, kaip vyras, važiuodamas dideliu greičiu, pasuko savo sidabrinės spalvos automobilį „Mercedes“ į žmonių minią, dalyvavusią tradiciniame „Rožių pirmadienio“ parade nedideliame Folkmarzeno mieste.

„Man paskambino žmona ir aš iš karto ten išbėgau. Pamačiau kruviną savo dukrą, gulinčią ant žemės“, – pasakojo 33 metų Svenas Hirdleris dienraščiui „Bild“.

Jo ketverių metų dukrelė atsipirko gana lengvais sužeidimais ir smegenų sukrėtimu.

Antradienio rytą Folmarzene dar galima buvo išvysti karnavalo platformų ir balionų. Įvykio vietoje matėsi pagalbos automobilių ir išvežamas įtariamojo „Mercedes“ .

Kaip pranešė Heseno policija, 35 sužeistieji tebėra gydomi ligoninėje, o 17 jau sugrįžo namo.

Baimės atmosfera

Folkmarzene, kaip ir kituose Vokietijos miestuose, Užgavėnių išvakarėse buvo švenčiamas vadinamasis „Rožių pirmadienis“. Per šią šventę kostiumais pasipuošę suaugusieji ir vaikai dalyvauja paraduose, kur žmonės groja įvairiais muzikos instrumentais ir nuo platformų žiūrovams mėto saldainius.

Karnavalas turėjo būti atgaiva po praėjusią savaitę Heseną ir visą Vokietiją sukrėtusių šaudynių Hanau.

Šis įvykis sukėlė susirūpinimą dėl stiprėjančių kraštutinių dešiniųjų nuotaikų šalyje po to, kai birželį buvo nužudytas vienas migrantus palaikęs politikas, o per antisemtinį išpuolį Halės sinagogoje spalį žuvo du žmonės.

Be to, į žmonių minią įsirėžiančio automobilio vaizdinys priminė kitą kruviniausią teroristinį išpuolį šių laikų Vokietijos istorijoje, kai 2016 metų gruodį džihadisto vairuojamam sunkvežimiui įvažiavus į žmonių minią Berlyno kalėdiniame turguje žuvo 12 žmonių.

Išpuolį įvykdęs prieglobsčio prašytojas iš Tuniso patvirtino priklausęs džihadistų grupuotei „Islamo valstybė“.

Po šaudynių Hanau mieste vidaus reikalų ministras Horstas Seehoferis (Horstas Zėhoferis) penktadienį pažadėjo sustiprinti policijos pareigūnų pajėgas prie mečečių, traukinių stotyse, oro uostuose ir pasienyje.