Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.25 10:05

Estų ultradešinioji partija surengė eiseną su deglais Taline

BNS 2020.02.25 10:05

Tūkstančiai Estijos kraštutinių dešiniųjų partijos Konservatorių liaudies partijos (EKRE), valdančiosios koalicijos jaunesniosios partnerės, šalininkų pirmadienį minėdami Nepriklausomybės dieną surengė eitynes su deglais Taline.

Eitynių dalyviai nešėsi degančius fakelus, valstybės vėliavas ir „Odino vėliavą“, kuria naudojasi su neonaciais siejama organizacija, įkurta kaimyninėje Suomijoje 2015-aisiais reaguojant į tais metais Europą ištikusią migracijos krizę.

Maršui vadovavo prieštaringai vertinamas EKRE lyderis ir įkūrėjas Martas Helme, taip pat einantis Estijos vidaus reikalų ministro pareigas.

Populistine retorika ir antiimigraciniu požiūriu pagarsėjusi euroskeptiška EKRE prisijungė prie valdančiosios koalicijos praėjusių metų kovą rinkimuose surinkusi beveik penktadalį balsų.

Gruodį M. Helme sukėlė pasipiktinimą šalyje ir užsienyje, pavadinęs Suomijos socialdemokratę premjerę Sanną Marin „parduotuvės kasininke“, ir apkaltino jos vyriausybę mėginimu sužlugdyti savo šalį.

EKRE šalininkai atstumia didelę Estijos rusų mažumą, sudarančią maždaug ketvirtį iš 1,3 mln. šios euro zonos narės gyventojų.

EKRE nepasitiki kaimynine Rusija ir palaiko Estijos narystę NATO.

Per Antrąjį pasaulinį karą Estija buvo okupuota ir aneksuota Sovietų Sąjungos ir buvo valdoma Maskvos iki pat nepriklausomybės atkūrimo 1991 metais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi