Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.22 20:08

Popiežius ragina pradėti naują „revoliuciją“ Kuboje

BNS 2015.09.22 20:08

Popiežius Pranciškus antradienį aukodamas mišias Kubos Santjago mieste, kuris laikomas komunistinės revoliucijos šioje saloje lopšiu, paragino pradėti naujo pobūdžio „revoliuciją“ – susitaikymo revoliuciją.  

Vėliau antradienį savo pirmą vizitą Jungtinėse Valstijose pradėsiantis pontifikas, baigdamas savo viešnagę Kuboje, aukojo mišias salos šventos globėjos Kobrės Gailestingumo Dievo Motinos šventovės.

Šlovindamas salos globėją pontifikas ją pavadino „švelnumo revoliucijos“ įsikūnijimu ir paragino kubiečius sekti jos pavyzdžiu „statant tiltus, griaunant sienas ir sėjant susitaikymo sėklas“. Jo žodžiuose nuskambėjo užuomina į santykių tarp Kubos ir Jungtinių Valstijų atšilimą, prie kurio Pranciškus prisidėjo.

„Ji saugo globoja šaknis, mūsų identitetą, kad mes niekada nenuklystumėme į nusivylimo takus“, – sakė jis.

„Kubos žmonių sielą... užgrūdino kančios ir nepriteklius, kurie nesugebėjo užgniaužti tikėjimo, – tikėjimo, kuris liko gyvas dėka visų tų senelių, kurios savo namų kasdienybėje puoselėjo Dievo buvimą“, – kalbėjo Šventasis Tėvas.

78 metų iš Argentinos kilęs popiežius vėliau turėjo susitikti su šeimomis, palaiminti antrą pagal dydį Kubos miestą ir išskristi į Vašingtoną.

Plačiau apie popiežiaus vizitą Kuboje – „Laba diena, Lietuva“ reportaže. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi