Pasaulyje

2020.02.24 18:40

Apklausa parodė, kad net 74 proc. ukrainiečių nepalaiko protestų dėl evakuojamų žmonių iš Kinijos

LRT.lt2020.02.24 18:40

Apklausos rodo, kad 74 procentai ukrainiečių nepalaiko pastarojo meto protestų dėl žmonių, evakuotų iš Kinijos, apgyvendinimą sanatorijoje „Medobory“ Konopkivkos kaime karantino laikotarpiui, skelbia „Unian“.

Remiantis sociologijos grupės „Reitingas“ atlikta apklausa, tokiems protestams pritaria tik 15 proc. respondentų, o 11 proc. – dar neapsisprendė.

Apklausa taip pat parodė, kad kuo aukštesnis išsilavinimo ir pajamų lygis, tuo dažniau nepritariama protestams prieš evakuaciją. Regioniniame kontekste dauguma tų, kurie nepalaikė tokių įvykių (80 proc.), gyvena šalies pietuose.

Apklausa buvo atlikta vasario 22–23 d. vykdant tiesioginius interviu. Tyrime dalyvavo 1 200 respondentų nuo 18 metų ir vyresni. Imtis atspindi amžių, lytį, regioną ir gyvenvietę. Paklaidos tikimybė yra ne didesnė kaip 2,8 proc.

Kaip buvo skelbta anksčiau, Ukrainos institucijos nusprendė evakuoti šalies piliečius iš Kinijos dėl koronaviruso protrūkio.

Vasario 18 dieną keli šimtai žmonių surengė protestą Mikulincuose Ternopilio srityje protestuodami dėl žmonių, evakuotų iš Kinijos, apgyvendinimą sanatorijoje „Medobory“ Konopkivkos kaime karantino laikotarpiui.

Panašus protestas įvyko ir Lvovo srityje.

Vasario 20 dieną iš Kinijos Uhano miesto buvo evakuoti 45 ukrainiečiai, įskaitant šeimą su 8 metų sūnumi, jauną porą, 20 metų studentus, taip pat 27 užsieniečiai. Evakuotuosius ketinta apgyvendinti Ukrainos nacionalinės gvardijos medicinos centre Naujuosiuose Sanžaruose Poltavos srityje.

Prezidentas Volodymyras Zelenskis teigė, kad protestuotojai, veikę prieš Ukrainos piliečių evakuaciją iš Uhano miesto, turėjo politinę paramą, o dėl jų veiksmų nepavyko evakuotųjų nuvežti stebėjimui į Ternopilio sritį, kur galėjo būti sudarytos geriausios sąlygos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt