Pasaulyje

2020.02.24 18:11

Britanija po „Brexito“ naujus savo pasus importuos iš Lenkijos

LRT.lt 2020.02.24 18:11

Jungtinei Karalystei (JK) pasitraukus iš Europos Sąjungos (ES), šalies Vyriausybė su pasididžiavimu paviešino naują šalies pasą. Dokumentas bus tamsiai mėlynos spalvos – toks, koks buvo iki 1988 m. – bet jie bus gaminami Lenkijos gamykloje, skelbia „Metro.uk“.

Vidaus reikalų sekretorė Priti Patel ir ministras pirmininkas Borisas Johnsonas jau spėjo papozuoti su naujojo dizaino pasu, kuris bus pristatytas kitą mėnesį. Pakeitus spalvą, naujųjų pasų galiniame viršelyje dabar bus reljefiniai Anglijos, Šiaurės Airijos, Škotijos ir Velso gėlių herbai.

„Pasitraukimas iš Europos Sąjungos suteikė mums unikalią galimybę atkurti savo tautinę tapatybę ir pradėti eiti naują kelią pasaulyje. Grįžę prie ikoniškos mėlynos ir auksinės spalvos dizaino, britų pasas vėl bus susietas su mūsų nacionaline tapatybe ir aš negaliu sulaukti, kol galėsiu keliauti“, – rašė P. Patel.

„The Times“ pranešė, kad 260 milijonų svarų sterlingų kontraktą už mėlynųjų pasų sudarymą užsitikrino prancūzų grupės „Thales“ dukterinė įmonė „Gemalot“, o pasai bus pagaminti Lenkijoje.

Konkurentai iš Didžiosios Britanijos „De La Rue“ pralaimėjo varžymąsi dėl naujų dokumentų praėjusiais metais, todėl JK buvo prarasta iki 170 darbo vietų. „Gemalot“ ir JK sutartis dėl pasų sudarymo galios 10 metų.

Mėlyni pasai pirmą kartą buvo panaudoti 1921 m. ir išliko mėlynos spalvos iki tol, kol JK įstojo į ES. Vėliau buvo susitarta pakeisti į tamsiai raudoną spalvą, siekiant suderinti pasų dizainą visose ES narėse. Britanijos tamsiai raudonos spalvos pasai vis dar gali būti naudojami kelionėms iki jų galiojimo pabaigos.