Pasaulyje

2020.02.24 16:44

Vokietijoje į minią įsirėžus automobiliui sužeista mažiausiai 30 žmonių

atnaujinta 20.22
LRT.lt, BNS 2020.02.24 16:44

Pirmadienio popietę Vokietijos Volkmarseno mieste į minią, stebėjusią paradą, įsirėžė automobilis ir buvo sužeista mažiausiai 30 žmonių, praneša „Deutsche Welle“.

Vokietijos Folkmarzeno mieste per karnavalą vairuotojas tyčia nukreipė automobilį į minią, bet tai nebuvo teroro aktas. Tai žurnalistams pareiškė policijos atstovas.

„Mes nelaikome šio incidento teroro aktu“, – cituoja pareigūną naujienų agentūra DPA. Kartu jis pabrėžė, kad, iš visko sprendžiant, tai buvo „tyčinė veika“.

Anksčiau laikraštis „Bild“ pranešė, kad per incidentą karnavalo metu nukentėjo daugiau kaip 30 žmonių, tarp kurių yra vaikų. Preliminariais duomenimis, žuvusiųjų nėra.

Pasak mačiusiųjų, sidabrinės spalvos mersedeso vairuotojas apvažiavo atitvarus, sąmoningai nukreipė automobilį į žmones ir paspaudė akceleratorių. Mašina minioje nuvažiavo kelias dešimtis metrų, kol sustojo.

Policija sulaikė įtariamąjį. Dabar jis apklausiamas. Pasak portalo „Focus Online“, tai – 29 metų amžiaus vietos gyventojas, Vokietijos pilietis.

Vokiečių prokurorai: į minią įsirėžusiam vyrui gresia kaltinimai dėl pasikėsinimo nužudyti

Vokietijos prokurorai pirmadienį pranešė, kad 29-erių vokiečiui, nukreipusiam savo automobilį į žmonių minią Volkmarseno miestelyje per karnavalą, gresia kaltinimai dėl pasikėsinimo nužudyti.

Tyrimas tęsiamas „visomis kryptimis“, sakoma Frankfurto prokurorų pranešime. Policija incidento ataka nevadina.

Pasak prokurorų, per nelaimę sužaloti apie 30 žmonių, tarp jų yra vaikų.

Nelaimės vietoje Volksmarsene, esančiame apie 280 km į pietvakarius nuo Berlyno, dirbo didelės policijos pajėgos ir medikai.

Anot vietos naujienų portalo „Waldeckische Landeszeitung“, automobilis rėžėsi į žiūrovų minią.

„Remiantis pirmaisiais pranešimais, buvo sužaloti keli žmonės“, – pranešė netoliese esančio Kaselio miesto policija.

Nuotraukoje iš įvykio vietos matyti policijos pareigūnai ir gelbėtojų automobiliai šalia ant šaligatvio stovinčio sidabrinės spalvos „Mercedeso“ atviromis durimis ir aplink pabirusios nuolaužos.

Įvykio detalės tikslinamos.

Volkmarseno miestas yra Heseno valstijoje, maždaug valandą į pietus nuo Bylefeldo miesto. Į įvykio vietą buvo iškviesta dešimtys greitosios medicinos pagalbos automobilių, taip pat sraigtasparnis.

Kol kas policija neskelbia detalesnės informacijos.

Heseno regiono žiniasklaida „hessenschau.de“ tviteryje dalijasi vaizdais iš įvykio vietos:

Daugelyje Vokietijos miestų Užgavėnių išvakarėse švenčiamas vadinamasis „Rožių pirmadienis“ (Rosenmontag). Per šią šventę kostiumais pasipuošę suaugusieji ir vaikai dalyvauja paraduose, kur žmonės groja įvairiais muzikos instrumentais ir nuo platformų žiūrovams mėto saldainius.

Nelaimė įvyko kelios dienos po tą pačią Heseno žemę sukrėtusios atakos, pareikalavusios 10 žmonių gyvybių.

43 metų vokietis trečiadienį netoli Frankfurto esančiame Hanau nušovė devynis žmones viename kaljano bare ir kavinėje, o tada veikiausiai nušovė savo motiną ir nusišovė. Užpuolikas paliko padrikų tekstų ir vaizdo įrašų, kuriuose reiškė paramą rasistinėms pažiūroms, ragino vykdyti genocidą.