Pasaulyje

2020.02.24 16:05
N-18

Izraelis smogė palestiniečiams po didžiausios raketų atakos pastaraisiais mėnesiais

atnaujinta 16.52
BNS, LRT.lt2020.02.24 16:05

Sekmadienį palestiniečiai Gazos ruože ir izraeliečiai apsikeitė raketų ugnimi. Socialiniuose tinkluose ėmė plisti vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip Izraelio kariuomenė žuvusiojo palestiniečio kūną gabena buldozeriu.

Vaizdo įrašu pasidalintu socialiniuose tinkluose matyti, kaip palestiniečiai skuba nuo kelio pašalinti sužeistuosius, kai jų link atvažiuoja Izraelio buldozeris, lydimas tanko. Izraelio gynybos ministras Naftali Bennettas vėliau patvirtino, kad buldozeris buvo naudojamas „surinkti“ kūnus.

Gazos Ruožo palestiniečių kovotojų grupuotė „Islamo džihadas“ pirmadienį paleido daugiau raketų ir minosvaidžio sviedinių į Izraelį. Ši ataka lydėjo ankstesnius abipusius smūgius, dėl kurių Izraelio pietinėje dalyje buvo uždaryta mokyklų, kelių ir geležinkelio linijų.

Izraelio kariuomenės pranešime sakoma, kad pirmadienį iš palestiniečių anklavo buvo paleista 20 „sviedinių“, iš kurių 18 numušė Izraelio oro erdvės gynybos sistemos. Izraelis teigia, kad tai gausiausia kovotojų ataka pastaraisiais mėnesiais, rašo CNN.

Tarp Izraelio ir „Islamo džihado“ raketų salvių: švytintis dangus, sirenos ir slėptuvių paieška

Sekmadienį „Islamo džihadas“, atsakydamas į incidentą prieš sienos su Izraeliu, per kurį izraeliečių pajėgos nukovė vieną kovotoją, paleido iš Gazos Ruožo daugiau kaip 20 raketų.

Izraelio kariuomenė pranešė atsakiusi į šias atakas aviacijos smūgiais „teroro objektams“ visame Gazos Ruože, taip pat taikiniams netoli Sirijos sostinės.

Per smūgį Damasko apylinkėse žuvo du „Islamo džihado“ kovotojai ir keturi Irano remiamų pajėgų, palaikančių Sirijos prezidentą Basharą al Assadą, kovotojai, nurodė padėtį šioje šalyje stebinti nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).

Nuo konflikto Sirijoje pradžios 2011 metais Izraelis įvykdė šimtus smūgių kaimyninėje šalyje, daugiausiai taikydamasis į vyriausybės pajėgas, taip pat jas remiančias Irano pajėgas ir islamistų grupuotės „Hizbollah“ kovotojus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.