Pasaulyje

2020.02.24 15:22

Estijai švenčiant Nepriklausomybę, Rusija žada pasienyje rekonstruoti Antrojo pasaulinio karo mūšį

LRT.lt 2020.02.24 15:22

Rusijos kariuomenė žada pažymėti karių profesinę šventę – Tėvynės gynėjų dieną – iš naujo atkurdami Antrojo pasaulinio karo mūšį prie pat Rusijos ir Estijos sienos, rašo ERR.

Rusijos spaudos tarnyba praneša, kad kariai vykdys strateginį ginklų ir karinės įrangos demontraciją „Pergalės ginklai“. Garbės sargybiniai, miesto gyventojai ir svečiai prie masinio karių kapo galės palikti gėlių vainikus. Be to, motorizuotos pėstininkų brigados kariniai žvalgybos būriai demonstruos taktinius veiksmus ir artimos kovos metodus. Toks inscenizavimas vyks laikotarpiu, kuomet Estija mini Nepriklausomybės dieną.

LRT.lt primena, kad praėjusią savaitę, trečiadienį, Estijos parlamentas vykusiame posėdyje priėmė pareiškimą „Dėl istorinės atminties ir istorijos klastojimo“, kuriame smerkiama Rusijos pozicija dėl Antrojo pasaulinio karo.

Už šį dokumentą balsavo 72 iš 101 parlamento nario, vienas pasisakė prieš.

„Palaikydamas Lenkiją ir kitas Europos valstybes, kurias pastaruoju metu Rusija priskyrė prie Antrojo pasaulinio karo kaltininkių, parlamentas smerkia Rusijos valdžios bandymus perrašyti istoriją, neigiant Sovietų Sąjungos, kaip vienos iš pagrindinių Antrojo pasaulinio karo iniciatorės, vaidmenį ir permetant atsakomybę agresijos aukoms“, – sakoma pareiškime.

Rusijos ambasada Estijoje pasmerkė šį pareiškimą, kai jis dar buvo ruošiamas.

Rusijos valdžia ne kartą kaltino, kad kai kurios Europos valstybės bando perrašyti istoriją. Praėjusių metų gruodžio viduryje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad būtent Lenkija sudarė sutartį su fašistine Vokietija ir kad Maskva turi dokumentų, liudijančių apie vykusias jų derybas.

Savo ruožtu Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis pasmerkė tokius V. Putino pareiškimus, kad Varšuva yra prisidėjusi pakurstant Antrąjį pasaulinį karą, ir teigė, kad šiuo melu siekiama nukreipti dėmesį nuo pastarojo meto Maskvos nesėkmių. Kad pastaruoju metu Rusija visomis išgalėmis siekia perrašyti istoriją, mano ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.