Pasaulyje

2020.02.24 14:07

Thunberg mama pasidalino prisiminimais: Greta nustojo kalbėti ir valgyti būdama 11 metų

LRT.lt2020.02.24 14:07

Jaunosios klimato aktyvistės Gretos Thunberg mama Malena Ernman naujoje knygoje atskleidė daugiau detalių apie dukros vaikystę, rašo „Sky News“.

G. Thunberg nustojo kalbėti ir valgyti būdama 11 metų, prieš pradėdama savo misiją – įveikti klimato krizę, atskleidė jos mama.

Naujoje knygoje M. Ernman teigė, kad jos 17-metė dukra buvo labai nekalbi, kai ji buvo jaunesnė, o vėliau jai buvo diagnozuotas autizmo spektro sutrikimas. Operos solistė knygoje aprašė, kaip jos dukra „pamažu niro į tam tikrą tamsą“.

„Ji nustojo groti pianinu. Nustojo juoktis. Nustojo kalbėti. Ir nustojo valgyti“, – pasakojo M. Ernman.

Kartu su savo vyru, aktoriumi Svante Thunbergu, moteris sako iš pradžių sunkiai supratę, kodėl dukra taip dažnai tyli ir atsisako daugumos maisto produktų, išskyrus ryžius, avokadą ir bulvių virtinukus (gnocchi).

Ji prisimena, kad Greta griežtai vengė būti paguldyta į ligoninę, kai psichiatras diagnozavo autizmą, o jos tėvas suprato, kad mokykloje ji patiria patyčias.

Po to, kai paauglė pradėjo protestuoti dėl klimato kaitos mokykloje, M. Ernman teigė, kad jos dukrai viena „Greenpeace“ aktyvistė pasiūlė paragauti keletą veganiškų tailandietiškų makaronų. Šis atradimas padėjo mergaitei susigrąžinti valgymo įpročius.

Savaitgalį Greta „Twitter“ paskelbė, kad šį penktadienį dalyvaus mokyklos streike, Bristolyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt