Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.22 15:44

E. Savisaaro partija: jo sulaikymas – politiškai motyvuotas

BNS 2015.09.22 15:44

Talino meras Edgaras Savisaaras, kuris yra prorusiškos Centro partijos lyderis, antradienį buvo sulaikytas dėl įtarimų korupcija.

Generalinė prokuratūra pranešė, kad E. Savisaaras yra sulaikytas ir jo atžvilgiu atliekami tyrimo veiksmai. Sulaikytojo statusas reiškia, kad asmuo netenka laisvės 48 valandoms.

Antradienį tapo žinoma, kad saugumo policija įtaria sostinės merą daugkartiniu kyšininkavimu.

Tos pačios dienos rytą saugumo policija pateikė didžiausios opozicinės partijos lyderiui E. Savisaarui įtarimą kyšio paėmimu.

Įtariama, kad 2014 ir 2015 metais E. Savisaaras ne kartą priėmė kyšį tiek materialinių vertybių, tiek lengvatų pavidalu, ir savo, ir trečiųjų asmenų naudai, o bendra kyšių suma siekia kelis šimtus tūkstančių eurų.

64 metų E. Savissaras, kuris buvo pirmasis Estijos premjeras po nepriklausomybės atkūrimo, o prorusiškai Centro partijai vadovauja nuo jos įkūrimo 1991-aisiais, išskyrus trumpą laikotarpį 1995–1996 metais, kovo 18 dieną po sugrįžimo iš komandiruotės Bankoke buvo paguldytas į Tartu universiteto ligoninę dėl sunkios streptokokų infekcijos.

Kovo 23 dieną gydytojai, siekdami sustabdyti infekcijos plitimą, politikui amputavo dešinę koją aukščiau kelio.

Antradienį buvo pateikti įtarimai ir virtinei kitų asmenų, kurie įtariami bendrininkavimu gaunant kyšius, jų davimu bei tarpininkavimu. Visi įtariamieji yra Estijos piliečiai.

Pirminiais duomenimis, buvo sulaikytas statybų įmonės „Rand & Tuulberg“ vienas iš savininkų Aivaras Tuulbergas.

Nuo antradienio ryto policijos pareigūnai vykdo tyrimo veiksmus keliose vietose ir grupės žmonių atžvilgiu. Tyrimui vadovauja generalinė prokuratūra.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi